Lietuvoje

2021.10.13 13:16

Žemaitaičio pralaimėjimas – teismas atmetė parlamentaro skundą dėl gautos paramos

LRT.lt2021.10.13 13:16

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė pareiškėjo Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio skundą atsakovei Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl sprendimo grąžinti lėšas panaikinimo, teigiama VAAT pranešime.

2021 m. vasario 19 d. VRK pripažino, kad pareiškėjas, kandidatas Kelmės–Šilalės rinkimų apygardoje, politinei kampanijai finansuoti priėmė ir panaudojo nepriimtinas aukas iš likviduojamos partijos „Tvarka ir teisingumas“, įpareigojo pareiškėją kaip auką gautus 6 000 eurų pervesti į valstybės biudžetą.

Pareiškėjo teigimu, partijos „Tvarka ir teisingumas“, turinčios likviduojamos partijos statusą, veiksmas paaukoti savarankiškos politinės kampanijos dalyviui – pareiškėjui – 6 000 eurų neprieštaravo Finansavimo įstatymui ir Politinių partijų įstatymui, gaudamas auką jis nebuvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys. Iš pateikto likviduojamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ likvidavimo komisijos 2020 m. rugpjūčio 3 d. sprendimo „Dėl politinės partijos Laisvė ir teisingumas kandidatų parėmimo“ matyti, kad sprendimas paremti 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimų politinės kampanijos dalyvius, taip pat ir pareiškėją, buvo priimtas remiantis 2020 m. birželio 6 d. pasirašytu politinių partijų „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) ir visuomeninio politinio judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ susitarimu „Dėl teisinio ir politinio partijų susijungimo“, kuriame teigiama, jog „po partijų ir visuomeninio susijungimo likę veikiantys juridiniai asmenys visokeriopai rems partijos Laisvė ir teisingumas politinę ir visuomeninę veiklą, visomis išgalėmis prisidės, kad partija savo idėjas skleistų kuo didesniam ratui žmonių“.

Tą pačią dieną, t. y. birželio 6 d., įvyko partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas, jame buvo priimtas sprendimas nutraukti partijos veiklą ir ją likviduoti.

Teismas, įvertinęs pateiktus dokumentus, padarė išvadą, kad partijos lėšos pradėtos skirstyti 2020 m. birželio 6 d. pasirašant susitarimą, kai pareiškėjas buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys.

Teismas nusprendė, kad likviduojama partija „Tvarka ir teisingumas“, 2020 m. rugpjūčio 4–6 d. pervedusi lėšas 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų politinės kampanijos dalyviui, t. y. pareiškėjui, pažeidė Politinių partijų įstatyme įteisintą draudimą politinės partijos turtą ir lėšas skirstyti jos nariams, taigi pareiškėjas šių lėšų priimti negalėjo, nes žinojo apie partijos likvidavimą.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt