Lietuvoje

2016.10.21 09:27

Prasideda balsavimas namuose

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.21 09:27

Seimo rinkimuose prasideda balsavimas namuose, taip pat penktadienį dar balsuojama specialiuose paštuose – ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose bei kariniuose daliniuose.

Namuose savo valią gali pareikšti neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi asmenys ir vyresni nei 70 metų žmonės, jeigu jie dėl sveikatos patys negali atvykti į rinkimų apylinkę rinkimų dieną. Tačiau apie pageidavimą balsuoti namuose tokie asmenys turėjo iš anksto pranešti VRK.

Seimo nariai yra išrinkti tik trijose vienmandatėse apygardose –Antakalnio, Šalčininkų-Vilniaus  ir Medininkų.  Likusiose 68-iose apygardose Lietuvos piliečiai dar turi išsirinkti jiems atstovausiantį Seimo narį.

Penktadienis taip pat paskutinė diena, kai kandidatai ir jų rėmėjai gali agituoti prieš sekmadienį vyksiančius rinkimus. Šeštadienį, valandą po vidurnakčio, įsigalios agitacijos draudimas. Įstatymas numato, kad rinkimų agitacija draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, iškabintą iki prasidedant draudimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt