Lietuvoje

2016.10.20 20:33

STT byloje įtarimų sulaukęs rinkimų komisijos vadovas L. Lobeckis iš pareigų trauktis neketina

BNS2016.10.20 20:33

Įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukęs konservatorių deleguotas Karoliniškių apygardos L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininkas Seimo rinkimuose Linas Lobeckis sako nesitrauksiantis iš pareigų.

„Mano sprendimas yra, kad aš nesiruošiu atsistatydinti pats, nors man yra tokia galimybė. Pradėjus darbą nesiruošiu jo mesti, tuo labiau palikti komisijos narių, kurie tikrai nori, kad aš savo darbą iki galo padaryčiau. Iš tikrųjų sudėtinga ir pavaduotojai, kuri nėra dirbusi tokio darbo. Mano asmeniškai sprendimas yra likti ir dirbti. Mano partija gal kažką spręs“, – BNS ketvirtadienį sakė L.L obeckis.

Jis sakė tebelaukiantis iš partijos atsakymo. Vyras teigė, kad kaltės dėl pareikštų įtarimų korupcijos byloje nepripažįsta ir nemato reikalo mesti darbą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija yra pranešusi, kad L. Lobeckio narystė partijoje buvo sustabdyta, kol vyksta tyrimas.

Spalio 12 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas dešimčiai dienų suimti kyšininkavimu įtariamą bankroto administratorių L. Lobeckį, o kitą įtariamąjį advokatą Artūrą Šukevičių paleido į laisvę. Abu įtariamuosius sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Teisėsauga įtaria, kad veikdami kartu L. Lobeckis ir advokatas A. Šukevičius reikalavo iš mažosios bendrijos „Revipa Group“ direktorius 15 tūkst. eurų kyšio už teisminio proceso sustabdymą ir dalį reikalauto kyšio priėmė.

„Revipa Group“ direktoriui buvo paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

L. Lobeckis šiuo metu yra laisvėje ir teisėsaugai davė išsamius parodymus.

STT teigia, kad tyrimas atliekamas neįvardijamam asmeniui suteikus reikšmingos informacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.