Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.20 20:37

Specialistai: nugaros skausmas gali maskuoti labai rimtas sveikatos problemas

Statistiškai net 80 proc. žmonių bent kartą yra patyrę nugaros skausmą ir niekam ne paslaptis, kad tai susiję ir su sėdimu darbu. Sėdint stuburui tenka net didesnis krūvis negu einant. Specialistai perspėja, kad nugaros skausmas ne tik nemalonus, bet ir pavojingas, nes jis gali maskuoti itin skirtingas ir kartais labai rimtas sveikatos problemas.

„Yra pagrindas išsivystyti lėtinėms ligoms – tokioms, kaip sinusitai, dažnos kvėpavimo takų ligos, viskas, kas susiję su krūtinės srities organais. Nes kai sėdi žmogus, jis susikūprina, pečiai į priekį eina, čia trumpėja, kraujotaka ir plaučių gyvybinis tūris mažėja, ypač tai pavojinga jaunesnio amžiaus vaikams, kadangi jų griaučių raumenų sistema auga, negaudami daugiau deguonies raumenys blogiau vystosi“, – teigia kineziterapijos studijos „TuDu“ vadovė Liana Kandratavičiūtė-Stričkienė.

Dirbant sėdimą darbą rekomenduojama nepamiršti reguliarių pertraukėlių ir jas išnaudoti tempimo ir kitiems stuburui bei pečių juostai skirtiems pratimams. Tai aktyvina raumenis, gerina jų kraujotaką, o stuburo tarpslanksteliniams diskams ir kremzlėms padeda atgauti prarastą vandens kiekį. Ne mažiau svarbi ir laikysenos kontrolė.

Daugiau specialistės patarimų – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi