Lietuvoje

2016.10.20 16:19

Prokurorų prašoma ištirti Ignalinos AE pirkimus

BNS2016.10.20 16:19

Seimo Antikorupcijos komisija, gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadą, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl galimų korupcinio pobūdžio nusikaltimų Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) vykdant viešuosius pirkimus.

VPT komisijos prašymu atliko IAE gelžbetonių saugojimo konteinerių pirkimo vertinimą ir nustatė įstatymo pažeidimus, pranešė parlamentinė komisija.

„Antikorupcijos komisija, įvertindama tai, kad ilgas viešojo pirkimo vykdymas yra nepalankus tiek pačiai IAE, tiek tiekėjams, atsižvelgiant į tai, kad pirkimo vykdymo trukmė gali sąlygoti perkamo objekto apimties, kiekių, rinkos dalyvių, kvalifikacijos ir kitus pakitimus, galinčius nulemti neracionalų lėšų panaudojimą ir turėti neigiamos įtakos viešojo pirkimo rezultatams, kreipėsi į Energetikos ministeriją dėl skaidraus viešųjų pirkimų proceso ir ekonomiško lėšų panaudojimo užtikrinimo“, – rašoma komisijos pranešime spaudai.

Teigiama, kad pirkime nebuvo užtikrintas skaidrumo principo laikymasis, netikslūs, neaiškūs su dviprasmybėmis parengti pirkimo dokumentai, neužtikrinta reali konkurencija.

IAE gelžbetoninių saugojimo konteinerių pirkimas pradėtas 2012 metų kovą mėnesį, tačiau 2013 metų liepą, gavus VPT sutikimą, buvo nutrauktas ir 2014 metų rugpjūtį pradėtas pakartotinis pirkimas.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00