Lietuvoje

2021.10.13 16:50

LRT trumpai. Kada mokyklose ir darželiuose gali būti stabdomas kontaktinis mokymas

LRT.lt2021.10.13 16:50

Šaltuoju metu sezonu išauga sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Be to, vis aukštyn kyla COVID-19 kreivė. Nuo šiol priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas įgyvendinančios įstaigos galės skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR), užtikrinantį, kad mokiniai nedalyvautų ugdymo procese kasdieniu (kontaktiniu) mokymo proceso organizavimo būdu. 

Naujosios tvarkos kriterijus nustatė Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Anot jų, taip reaguojama į COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių skaičiaus didėjimą vaikų ugdymo įstaigose, taip pat į prasidedantį gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) pakilimas.

Ir iki šiol, esant paskelbtai gripo epidemijai savivaldybėje, infekcijų plitimą ribojantis režimas (IPRR) buvo skelbiamas ugdymo įstaigose ar ugdymo įstaigų dalyje, pasiekus tam tikrą sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ugdymo įstaigoje lygį. Naujoje tvarkoje kriterijai nustatyti, vertinant tiek COVID-19 ligos, tiek gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) situaciją.

Jei situacija ugdymo įstaigoje ar jos dalyje atitinka nustatytus kriterijus, IPRR gali skelbti ugdymo įstaigos vadovas. Galimybė skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR) išlieka ir kitais atvejais, neatitinkančiais nustatytų kriterijų, jei ugdymo įstaigos prašymu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtina poreikį tą daryti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt