Lietuvoje

2021.10.12 17:12

Čmilytė-Nielsen tikisi, kad Seimas dėl išmokų už skiepus perbalsuos dar antradienį

atnaujinta 17.21
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.12 17:12

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Seimui nepavykus priimti sprendimo dėl iniciatyvos mokėti išmokas už vakcinaciją nuo COVID-19 senjorams nuo 75 metų, parlamentas dar kartą dėl šio klausimo balsuos dar antradienį.

„Balsavimai yra numatyti Seimo posėdžio pabaigoje. Šiandien užsitęsė, tiesą sakant, posėdis dėl aštrių diskusijų, kartais taip atsitinka, tai planuojame dar šiandien balsuoti dėl visų projektų, kurie buvo svarstomi šiandienos posėdyje“, – žurnalistams antradienį sakė parlamento vadovė.

Parlamentas antradienį ypatingos skubos tvarka planavo priimti sprendimą dėl įstatymo, kuriuo siūlyta numatyti, kad iki gruodžio suskubę pasiskiepyti nuo COVID-19 vyresni nei 75 metų žmonės gautų 100 eurų išmoką, tačiau to padaryti Seimo nariams nepavyko. Opozicijai nedalyvavus balsavime, neužteko balsų sprendimo priėmimui.

Už minėtą įstatymą balsavo 65 Seimo nariai, prieštaraujančiųjų ir susilaikiusiųjų nebuvo. Kad būtų priimtas sprendimas, balsavime turėjo dalyvauti bent 71 parlamento narys.

Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo koronaviruso infekcijos įstatymu buvo siekiama numatyta, kad 100 eurų vienkartinė išmoka būtų skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze.

Vienkartinė 100 eurų išmoka būtų išmokėta gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, priimti sprendimo dėl išmokų besiskiepijantiems nepavyko ne tik dėl opozicijos nenoro dalyvauti balsavime. Parlamento vadovė pastebėjo, kad kai kurie kolegos iš valdančiosios koalicijos yra išvykę, kai kuria yra susirgę.

„Natūralu, kad vieno ar kito balso gali pritrūkti. Bet manau, kad grįšime ar šiandien vakare, ar galų gale už dviejų dienų ir tuos projektus priimsime“, – tikino Seimo pirmininkė.

„Išėmus korteles, kas yra opozicijos vienas iš veikimo būdų, gali pritrūkti balsų iki 71. Tai tikrai nieko ypatingo čia nevyksta, tai yra įprastas Seimo darbo dalykas ir tam tikras ir opozicijos demaršas“, – pridūrė ji.

Seimo pirmininkė teigė nenustebusi, kad opozicija nutarė nedalyvauyti balsavime. Vis dėlto, ji pripažino, kad tai yra bandymas trukdyti valdantiesiems priimti sprendimus.

„Kartais noras kišti pagalius tampa tiek patrauklus ir stipresnis už kažkokius racionalius argumentus“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI