Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.20 16:48

NATO generolas: „Iskander“ Kaliningrade – dar vienas kategoriškas Rusijos žingsnis

ELTA 2016.10.20 16:48

Į Kaliningradą permesti „Iskander“ raketiniai kompleksai operacinį pajėgumą pasieks per kelias artimiausias savaites, sako NATO Jungtinių pajėgų vadovybės štabo Brunsume vadas generolas Salvatore Farina. Generolo teigimu, šis Maskvos žingsnis atsispindės NATO planuose.

Vilniuje viešėjęs generolas pabrėžė, kad Aljansas atidžiai stebi „Iskander“ permetimą į Kaliningradą ir nors Rusija teigia, kad tai daroma pratyboms, S. Farinos teigimu, nėra aišku, ar kompleksai iš Kaliningrado bus grąžinti į žemyninę Rusijos dalį.

„Mes tai stebime. Mes nenorime eskaluoti situacijos, tačiau tai kelia rūpestį. Tai dar vienas kategoriško Rusijos elgesio įrodymas. Atsižvelgsime į tai planuodami“, – teigė NATO generolas.

Apie „Iskander“ raketinių komplektų gabenimą į Kaliningradą spalio pradžioje pranešė estų žiniasklaida, remdamasi savo šaltiniais, vėliau Maskva patvirtino raketas čia dislokuojanti pratyboms. Rusijos Dūmos gynybos komiteto pirmininko Vladimiro Šamanovo teigimu, „Iskander“ raketos bus nutaikytos į Europoje esančius priešraketinio skydo elementus. Vienas tokių elementų dislokuotas Rumunijoje.

„Iskander“ yra trumpojo nuotolio balistinė raketa, skirta taikiniams ant žemės naikinti ir priklausomai nuo modifikacijų galinti nuskristi iki 500 km. Raketa gali būti užtaisoma ir branduoliniu užtaisu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi