Lietuvoje

2021.10.12 15:51

Įsisiautėjęs COVID-19 Klaipėdoje kelia rūpesčių ligoninėse: vienoje jų – net 24 labai sunkios ar net kritinės būklės pacientai

atnaujinta 16.02
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.10.12 15:51

Praėjusią parą nustatyti 1768 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, o Lietuvos COVID-19 žemėlapis dar labiau tamsėja. Prasčiausia situacija šiuo metu yra Klaipėdos savivaldybėje, ten fiksuojama 1871,1 susirgimo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų, Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis sako – situacija šiuo metu ligoninėje nepalanki, o sunkių pacientų skaičiai beveik pasiekė paskutiniosios COVID-19 bangos sunkiausius mėnesius.

Pacientų daugėja, dalis jų, dažniausiai nepasiskiepiję, serga itin sunkiai

„Pikas tikrai yra, tačiau jis dar nėra maksimalus, mes lovų skaičių didiname pagal poreikį. Šio ryto duomenimis, mes turime apie 140 pacientų, nors lovų tiek ir neturime patvirtintų, bet išrašomi pacientai ir lovų skaičius šiuo metu yra panašus, kiek yra ir pacientų. Žinome, reaguojame į esamą situaciją tiek mūsų ligoninėje, tiek regione, kad tų vietų nepritrūktų bent tiems sunkiausiems pacientams“, – žurnalistams antradienio popietę sakė KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai G. Virketis.

Medikas pabrėžia, kad pastaruoju metu jaučiamas ir medikų stygius, tačiau, pasak G. Virkečio, nėra taip, jog gydymo įstaiga negali dirbti pagal numatytus planus.

„Labai sunkios ir kritinės būklės šiuo metu yra 24 pacientai mūsų ligoninėje. Iš jų 16 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, vienas dializuojamas, tiesa, tokių pacientų epizodiškai turime ir daugiau. Situacija yra tokia, kad jų yra gana daug“, – sakė medikas.

G. Virketis sako, kad kol kas dar pačių nemaloniausių rekordų, kokie buvo fiksuoti praėjusį gruodį–sausį, nėra, bet prognozės kol kas, deja, nepalankios.

Vyr. gydytojo pavaduotojas patikslino, kad praėjusią žiemą vienu metu KUL buvo gydoma apie 30 itin sunkios būklės pacientų.

„Šiuo metu yra apie 25 proc. paskiepytų pacientų, bet jie serga lengviau ir dažniausiai yra pas mus dėl kitų gretutinių susirgimų, kurie turi būti gydomi ligoninėje“, – sakė G. Virketis.

Pasak mediko, tie pacientai, kurie šiuo metu gydosi KUL ir yra nepasiskiepiję, dalijasi įvairiomis mintimis – daugeliu atveju, pasak G. Virkečio, tie, kurie nesiskiepijo, gailisi, supranta savo neteisingą pasirinkimą.

„Manau, kad jie nelinkėtų to kitiems“, – sako medikas.

Gausėja sergančių jaunų žmonių, nauja tendencija – užsikrėtusios ir nepasiskiepijusios nėščiosios

KUL ligoninėje, kaip ir visoje Lietuvoje, šiuo metu vis daugėja jaunų pacientų. Pasak ligoninės gydytojo, jauniausias pacientas, kuris gydomas reanimacijos skyriuje, yra 33 metų, įprastuose COVID-19 skyriuose buvo gydyta ir jaunesnių pacientų.

„Ta tendencija yra matoma. Kitas pastebėtas dalykas – daugėja sergančių nėščiųjų, tokių turėjome net iki penkių ir keista, kad ši kategorija žmonių nesugebėjo pasiskiepyti, nevertino tos rizikos“, – sako G. Virketis.

Jis pabrėžė, kad visame Klaipėdos regione situacija taip pat įtempta, bendras lovų užimtumas yra apie 80 proc., reanimacinės lovos taip pat stipriai apkrautos – apie 75 proc.

„Dirba visos ligoninės, dirba daug, sunkiai. Sprendžiame šiuos klausimus, situacija grėsminga“, – sakė KUL atstovas.

Kol kas KUL planinių paslaugų stengiasi neriboti, tačiau ir tokios galimybės neatmetamos, viskas priklausys nuo būsimos COVID-19 sergamumo situacijos.

Tiesa, kai kurie regionai dėl COVID-19 protrūkių kai kurių skyrių veiklą bent laikinai sustabdo, tada planai derinami su atraminėmis ir didesnėmis gydymo įstaigomis.

Klaipėdoje COVID-19 padėtis – prasčiausia visoje Lietuvoje

LRT.lt jau rašė, kad praėjusią parą nustatyti 1768 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, o Lietuvos COVID-19 žemėlapis dar labiau tamsėja – šalyje liko vos 8 savivaldybės, kuriose padėtis ne tokia prasta.

Patys didžiausi sergamumo skaičiai šiuo metu fiksuojami būtent uostamiestyje.

Dar pirmadienį Klaipėdos miesto savivaldybė buvo antroji pagal blogiausius COVID-19 rezultatus šalyje, tačiau, antradienio duomenimis, čia susirgimų skaičiai šoktelėjo, trečias pagal dydį šalies miestas šiuo metu yra pačioje sudėtingiausioje COVID-19 situacijoje.

Klaipėdoje šiuo metu fiksuojama net 1871,1 susirgimo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Statistikos departamento duomenys rodo, kad naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu Lietuvoje siekia 966,7 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 10,7 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt