Lietuvoje

2021.10.12 10:04

Seimo pirmininkė pritaria išmokų už skiepijimąsi idėjai: tai būtų padėka senjorams

atnaujinta 10.08
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.12 10:04

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia pritarianti Vyriausybės siūlymui mokėti 100 eurų išmoką besiskiepijantiems nuo COVID-19 asmenims, kurie yra vyresni nei 75 metų.

„Aš manyčiau, kad vertėtų pritarti tam, ką siūlo Vyriausybė, tokiam sprendimui. Ir tikiuosi, kad šiandien, svarsant šį klausimą, bus pakankamai didelis pritarimas tokiam siūlymui“, – antradienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

LRT.lt primena, kad antradienį ypatingos skubos tvarka Vyriausybė siūlo Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriuo iki gruodžio suskubsiantiems pasiskiepyti nuo COVID-19 vyresniems nei 75 metų žmonėms būtų skiriama 100 eurų išmoka. Išmoka būtų skiriama, jei šios amžiaus grupės žmonės iki kitų metų balandžio pasiskiepys sustiprinančia doze.

„Išmoka būtų skiriama ir trečiąjį skiepą atėjusiems pasiimti senjorams, kaip padėka, ir tiems, kurie apsisrendė pasiskiepyti, tai nematau priežasčių nepritarti jam“, – apie pataisas kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Antradienį Seime taip pat teikiamas ir projektas, kuriuo Sveikatos apsaugos ministerija siūlo numatyti, kad kai kurių profesijų, veiklų atstovams už testavimąsi dėl COVID-19 tektų susimokėti iš savo kišenės.

Seimo pirmininkė tikino suprantanti, kad tokia idėja sulaukia aštrios diskusijos. Vis dėlto, V. Čmilytė-Nielsen mano, jog tai yra tinkama priemonė kovoje su koronaviruso pandemija.

„Natūralu, kad tokiais klausimais kyla diskusija, bet tai nėra kažkoks išskirtinis sprendimas. Duodamas pereinamasis laikotarpis pasiruošti tam įsigaliojimui, tai manau, kad toks sprendimas irgi reikalingas, vertinant tai, kad mes turime imtis visų įmanomų priemonių, kad paskatintume žmones vakcinuotis“, – dėstė parlamento vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI