Lietuvoje

2016.10.20 10:18

Kampanija „Už saugią Lietuvą“: kas nuveikta per pusmetį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.20 10:18

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinė kampanija „Už saugią Lietuvą“, pakvietusi visus susitelkti ir padėti sunkumus išgyvenantiems žmonėms, skaičiuoja per pirmąjį veiklos pusmetį atliktus darbus.

Balandžio mėnesį startavusi kampanija ragina šalies žmones įsitraukti į kovą su smurtu, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti.  

 „Pusmetis tikrai buvo pakankamas laiko tarpas, kad pamatytume, kad ši kampanija yra reikalinga, veiksminga ir gali daryti realų poveikį. Paskutinis realus darbas – prieš 2 dienas patvirtintos prezidentės teiktos įstatymo pataisos, kuriomis reglamentuojama kova sus smurtu Lietuvos mokyklose“, – LRT TELEVIIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja prezidentės patarėja, socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ koordinatorė Marija Dautartaitė. 

Pasak jos, tai yra pirmas kartas, kai apibrėžiama, kad patyčios – smurto forma, kai reglamentuojama, kad visos mokyklos turi turėti prevencines patyčių, smurto, narkotikų programas. Pagal naują įstatymą, visi šalies mokiniai dalyvaus tokiose programose ir kad galės gauti psichologinę pagalbą. 

„Sakyčiau, kad tai yra labai realus ir sisteminis pokytis“, – sako M. Dautartaitė. 

Kampanija sulaukė didelio atgarsio visoje šalyje – prie jos prisijungė visos 60 šalies savivaldybių, nevyriausybinės organizacijos, verslo įmonės, įvairios institucijos, diplomatinės atstovybės, šalies žiniasklaida. Nedvejodami kampanijos ambasadoriais sutiko tapti žinomi šalies žmonės – muzikantai, žurnalistai, laidų vedėjai.

Šiuo metu kampaniją yra pasiekę daugiau kaip 220 gerųjų iniciatyvų iš visos Lietuvos. 

Daugiau apie kampanijos pasiekimus – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.