Lietuvoje

2013.04.07 11:02

A. Butkevičius: netekome žodžio meistro, išmintingo Lietuvos patrioto

ELTA 2013.04.07 11:02

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl poeto Marcelijaus Martinaičio mirties.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl poeto Marcelijaus Martinaičio mirties.

„Lietuva atsisveikina su Didžiuoju Poetu iš Dievo malonės, Nacionalinės premijos laureatu, nuoširdžiu Sąjūdžio dalyviu Marcelijumi Martinaičiu. Nuo pat pirmųjų kūrybos žingsnių rašytojo kalbėjimas persmelktas dažnam anosios kartos lietuviui patirta jausena, kai modernusis pasaulis pamažu ima gožti kaimiškąją pasaulėjautą. Kita vertus, Poetas išsakė savo originalų požiūrį į universaliąsias vertybes, todėl buvo verčiamas į kitas kalbas, suprantamas ir girdimas. Marcelijus Martinaitis virtuoziškai derino lyrizmą su žaižaruojančiais paradoksais“, – sakoma Premjero užuojautoje.

„Netekome žodžio meistro, išmintingo Lietuvos patrioto, kuriam giliai rūpėjo ir Tėvynės dabartis, ir jos rytdiena. Pirmoji kūrėjo knyga vadinosi "Balandžio sniegas", simboliška, kad sniegu balta Tėvynė Marcelijaus Martinaičio netekties dieną“, – rašoma Vyriausybės vadovo užuojautoje.

Ministras Pirmininkas pareiškė nuoširdžią užuojautą Poeto artimiesiems, jo kolegoms ir bičiuliams, visiems šio didžio kūrėjo žodžio mylėtojams.