Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.20 14:32

Pabėgėlių muštynes Rukloje L. Linkevičius sieja su eiliniu chuliganizmu

ELTA 2016.10.20 14:32

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienio vakarą kilusias riaušes Ruklos Pabėgėlių priėmimo centre sieja su chuliganizmu ir ragina būti labiau tolerantiškiems vieni kitiems. Pasak ministro, pagarba ir tolerancija – pagrindinė sąlyga saugumui. 

„Manyčiau, kad mums tiesiog reikia daugiau atidumo vieni kitiems, daugiau pagarbos, daugiau tolerancijos, ir tai bus pagrindinė sąlyga saugumo situacijai ne tik Rukloje, bet ir visoje Lietuvoje“, – interviu „Žinių radijui“ ketvirtadienio rytą sakė L. Linkevičius.

Ministras trečiadienio įvykį Rukloje įvertino kaip chuliganizmą, kas esą bus gera pamoka ateičiai.

„Tas įvykis – panašu į paprasčiausią chuliganizmą ir atrodo, visa tai taikiai pavyko išspręsti ir tikiu, kad tai bus vis dėlto tam tikra pamoka ateičiai“, – teigė ministras.

L. Linkevičiaus žiniomis, konflikto židinys buvo ne pabėgėliai, o vietos gyventojai.

„Tai irgi daug ką pasako. Būkime atidesni, tolerantiški, pagarbūs, ir aš manau, tikrai nebus tų problemų, ir galbūt jokių problemų nebus, nes jų tiesiog negali būti, jeigu elgsimės atsakingai“, – ragino šalies diplomatijos vadovas.

ELTA primena, kad trečiadienio vakarą buvo gautas pranešimas, jog Jonavos r., Rukloje, ties Karaliaus Mindaugo g. 20 pastatu, vyksta muštynės, kuriose dalyvauja apie 30 pabėgėlių.

Į įvykio vietą nedelsiant išsiųstos gausios pareigūnų pajėgos. Atvykus buvo rasta apie 20 asmenų. Pareigūnams pakalbėjus su asmenimis, šie nusiramino. Kartu su Kauno apskrities policijos pareigūnais dirba ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Pirminiais duomenimis, sužeistų nėra, medikų pagalbos niekam neprireikė, apklaustos galimai nukentėjusios moterys, ieškomi asmenys, sukėlę konfliktą.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi