Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.20 11:51

Tęsiasi išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.10.20 11:51

Seimo rinkimuose tęsiasi išankstinis balsavimas. Jis vyksta visų šalies savivaldybių patalpose ir specialiuosiuose paštuose. Sekmadienį 68-iose apygardose dalyvaus po du kandidatus, gavusius daugiausiai balsų pirmajame rinkimų ture.

Ketvirtadienį savo valią gali pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti sekmadienį į savo rinkimų apylinkes. Balsuoti galima bet kurios savivaldybės administracijos pastate, nepriklausomai, kurioje apygardoje asmuo yra registruotas. Balsuojant iš anksto gyventojams užtenka turėti asmens dokumentą.

Ketvirtadienį taip pat tęsiasi balsavimas  specialiuose paštuose – ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose, kariniuose daliniuose. Penktadienį ir šeštadienį bus balsuojama namuose, to pageidaujantys asmenys rinkimų komisijai turi pranešti iš anksto.

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ per pirmąją išankstinio balsavimo antrajame ture dieną sulaukė 20-ies pranešimų apie galimus pažeidimus.

Anot organizacijos, nors pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo išvengta techninių klaidų, tačiau pažeidimų užfiksuota specialiuose paštuose – daugiausiai pranešimų gauta apie galimus pažeidimus socialinėse įstaigose ir ligoninėse. Gauta skundų, kad rinkėjai spaudžiami ar šantažuojami. Užfiksuota ir tokių atvejų, kai balsuoti už vienus ar kitus politikus buvo raginama gražiai, bet vėl ne pagal taisykles – siūlant atsilyginti. Dėl šių pranešimų „Baltosios pirštinės“ sustiprins savo pajėgas ketvirtadienį ir penktadienį vyksiančiuose balsavimuose specialiuosiuose paštuose.

Iš visų per pirmąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną išsiskyrė keli kito pobūdžio skundai: pranešama, kad Plungėje rinkimų dieną tame pačiame pastate, kur ir vyks balsavimas, yra organizuojamas koncertas, o Birštone buvo galimas netiesioginio rinkėjų papirkimo atvejis, kai senjorams renginyje dovanos buvo dalinamos kartu su agitacija. 

Trečiadienį savivaldybėse balsavo daugiau nei 28 tūkst. rinkėjų. Dar daugiau nei 5,5 tūkst. savo balsą atidavė specialiuosiuose paštuose. Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), aktyvumas keliais procentais mažesnis nei pirmajame ture, bet didesnis nei per rinkimus 2012-aisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi