Lietuvoje

2016.10.19 21:59

Kauno policijos vadovas paneigė informaciją apie muštynes Rukloje

BNS2016.10.19 21:59

Rukloje dėl vietinių lietuvių užpultų pabėgėlių sirių masinių muštynių nebuvo, sako Kauno policijos vadovas Darius Žukauskas.

„Jokių muštynių nebuvo. Čia buvo tik pirminė informacija“, – BNS trečiadienio vakarą sakė D. Žukauskas.

Pasak jo, trečiadienį du vietiniai gyventojai užsipuolė iš parduotuvės ėjusias dvi sires. Šioms pabėgus į pabėgėlių priėmimo centrą ir pasiskundus, jų draugai pabėgėliai išsiruošė eiti į miestelį pabėgėlių ginti.

„Mes atvykome ir buvo užkardytas jiems kelias išeiti iš pabėgėlių centro. Paaiškinome, kad Lietuvoje galioja įstatymai ir kaltieji bus nustatyti tyrimo metu“, – kalbėjo D. Žukauskas.

Kauno policija pranešė, kad pareigūnams pasikalbėjus su pabėgėliais šie apsiramino. Pirminiais duomenimis, sužeistų asmenų nėra, medikų pagalbos neprireikė niekam.

D. Žukauskas teigė, kad sires užsipuolę vietiniai šiuo metu ieškomi policijos pareigūnų, o pačios sirės – apklausiamos. Sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas anksčiau BNS teigė, kad, pagal pirminę informaciją šalia Ruklos pabėgėlių priėmimo centro vyko masinės muštynės, kuriose dalyvavo apie 30 arabiškos kilmės vyrų.

Pasak jo, įvykio vietoje yra apie 20 policininkų. Į Ruklą taip pat atvyko Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Šiuo metu Rukloje esančiame pabėgėlių priėmimo centre gyvena apie 180 pabėgėlių. Daugiausia jų – žmonių iš Artimųjų Rytų, perkeltų pagal Europos Sąjungos (ES) programą.

Iš viso Lietuva įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius. Šiuo metu į šalį perkelta beveik 200 asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.