Lietuvoje

2012.06.25 16:51

Teismas atmetė buvusio FNTT vadovo skundą

LRT.lt 2012.06.25 16:51

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Vitalijaus Gailiaus skundą Vidaus reikalų ministerijai, atmetė jį kaip nepagrįstą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Vitalijaus Gailiaus skundą Vidaus reikalų ministerijai, atmetė jį kaip nepagrįstą, teigiama teismo pranešime.

Vitalijus Gailius prašė teismo panaikinti vidaus reikalų ministro 2012 02 08 įsakymo dalį, kuria buvo pavesta Vidaus reikalų ministerijos Bendrajam departamentui atlikti jo pakartotinį asmens kandidatūros tikrinimą.

Pasak pareiškėjo, vidaus reikalų ministro priimtas administracinis aktas yra neteisėtas, nepagrįstas, sukeliantis jam teisines pasekmes, pažeidžiantis jo konstitucines teises.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą priėjo išvadą, kad teismas negali panaikinti individualaus administracinio akto, kuris ir taip nebegalioja – 2012 02 14 vidaus reikalų ministro įsakymu jis pripažintas netekusiu galios.

Kaip pabrėžiama teismo sprendime, reikalavimas, kuriuo nesiekiama išspręsti administracinio ginčo ir kurio patenkinimas nereiškia pažeistų pareiškėjo teisių ir interesų apgynimo, negali būti administracinės bylos nagrinėjimo objektas, todėl V. Gailiaus skundas atmestas kaip nepagrįstas.  

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.