Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.19 18:14

J. Pundzius šalinamas iš TS-LKD narių

BNS 2016.10.19 18:14

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LD) Priežiūros komitetas trečiadienį nutarė iš partijos pašalinti Juozą Pundzių, nes jo atsakymai dėl paveldėtų pinigų kilmės neįtikino.

Tai po komiteto posėdžio žurnalistams pranešė jo pirmininkas Valdas Benkunskas.

Atsakymai neįtikino

„Priežiūros komitetas nusprendė pašalinti Juozą Pundzių iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. (...) Pateikti atsakymai į mūsų užduotus klausimus ir tuos klausimus, kuriuos pateikė visuomenė, šiai dienai nebuvo pakankami, mes neįsitikinome, kad ta versija, kurią pateikė ponas Pundzius yra reali ir įtikinama“, – teigė V.Benkunskas.

Anot jo, sprendimas šalinti žinomą Lietuvos mediką iš TS-LKD priimtas vienbalsiai.

Priežiūros komiteto vadovas teigė, kad J.Pundzius jiems pateikė tą pačią staigaus praturtėjimo versiją, kuri skelbta viešai – kad tai paveldėti pinigai.

Tačiau, V.Benkunsko teigimu, liko neaiški tų paveldėtų pinigų kilmė.

„Kaip jie galėjo atsirasti pas pono Pundziaus tėvą, taip ir nėra atsakymo (...) Pagrindinis akcentas buvo nekilnojamojo turto ir piniginių lėšų kilmė, kaip per dvylika metų (nuo 2002 iki 2014 metų – BNS) galima tokius turtus susikrauti“, – sakė V.Benkunskas.

Anot jo, Priežiūros komiteto nariai vadovavosi J.Pundziaus tėvo 2002 metais pateikta turto ir pajamų deklaracija. Prieš dvylika jis esą nurodė turįs apie 7 tūkst. litų piniginių lėšų ir nekilnojamojo turto už daugiau kaip 150 tūkst. litų. Tuo metu sūnus 2014 metais paveldėjo 1,5 mln. litų vertės turtą.

„Šiandien tikėjomės sulaukti labai aiškių atsakymų, kad ta istorija būtų sveiko proto žmogui suprantama, suvokiama ir priimtina. To nesulaukėme ir, deja, turėjome tokį sprendimą ryžtingą, sunkų, skausmingą pono Pundziaus atžvilgiu ir priimti“, – kalbėjo V.Benkunskas.

Paklaustas, kodėl J.Pundziaus paaiškinimai įtikino mokesčių inspektorius, bet neįtikino partijos, Priežiūros komiteto vadovas teigė, kad konservatoriai vadovaujasi kitais moralės standartais.

Pašalinę žinomą mediką iš partijos konservatoriai gali netekti vieno Seimo nario mandato, nes J.Pundzius kaip TS-LKD kandidatas yra išėjęs į antrą turą Dainavos apygardoje Kaune.

„Rinkėjai sekmadienį pasakys, kaip jie tą situaciją mato. Mes sakome, kad šiandien su tokiu žmogumi būti TS-LKD negalime“, – sakė V.Benkunskas.

Priežiūros komiteto sprendimas gali būti skundžiamas TS-LKD prezidiumui, bet jis neturi teisės panaikinti nutarimo šalinti iš partijos, tačiau gali nurodyti komitetui jį persvarstyti.

Remiantis TS-LKD įstatais, jei asmuo pašalinamas iš partijos, pretenduoti į ją sugrįžti jis gali tik praėjus trejų metų laikotarpiui.

J.Pundzius: mano tėvas buvo labai darbštus

Nė metų TS-LKD nariu neišbuvęs J.Pundzius prašė, kad jo narystė partijoje būtų sustabdyta. Jis sakė nenorįs, kad susidariusi situacija dėl jo turto mestų šešėlį partijai.

J.Pundzius po Priežiūros komiteto posėdžio žurnalistams teigė nepadaręs nieko neteisėto.

„Šitas paveldėjimas yra pernai išsamiai patikrintas Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos. Pateikti visi dokumentai, susiję su paveldėjimo sandoriais, ir išvada buvo, kad jokių pažeidimų nėra“, – sakė jis.

Buvęs Kauno klinikų vadovas tvirtino nežinąs, kaip jo tėvas, dirbęs mediku, galėjo sukaupti tiek daug turto.

„Mano tėvas buvo be galo darbštus, buvo galima dirbti keletu etatų, vienu metu, prisimenu, buvo trys etatai. Ir jis dirbo 60 metų. Kiti žmonės tiek negyvena, kiek jis dirbo“, – kalbėjo J.Pundzius.

Anksčiau viešai jis yra svarstęs, kad tėvas galėjo sovietmečiu nuslėpti dar senelių sukauptą turtą. Tokios prielaidos jis neatmetė ir trečiadienį.

„Čia yra mano prielaidos ir spėliojimai, nieko tikro apie tai negaliu pasakyti. Tai tik prielaidos, kadangi mano seneliai buvo turtingi ir pakankamai protingi, kad nepražudytų per savo gyvenimą nepriklausomybės laikotarpiu uždirbto turto“, – sakė J.Pundzius.

Jis tikino, kad palikimo dydis jį patį nustebino. Anot J.Pundziaus, jį sudarė ne tik grynieji pinigai įvairia valiuta, bet ir vertybiniai popieriai, akcijos, aukso monetos, nekilnojamasis turtas.

Nors Pundzių šeimoje buvo šeši vaikai, turtą paveldėjo vienintelis J.Pundzius, patvirtino medikas.

Jis atmetė svarstymus, kad per palikimą jis esą legalizavo paties nelegaliai uždirbtus pinigus.

„Yra pradėtas Valstybinės mokesčių inspekcijos pakartotinis patikrinimas. Aš labai apsidžiaugiau, kad toks patikrinimas atsiranda, nes neabejoju, kad jis bus atliktas objektyviai ir bus pateiktos tinkamos išvados, ir tai leis išsklaidyti visas abejones dėl mano situacijos“, – teigė J.Pundzius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16