Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.19 09:26

Vyriausybė pripažino 7 bendruomenių nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą

LRT.lt 2016.10.19 09:26

Ministrų kabinetas posėdyje pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti 7 religinių bendruomenių ir bendrijų nuosavybės teises į jų faktiškai valdomus religinės paskirties pastatus bei šių pastatų priklausinius, rašoma pranešime spaudai.

Nuosavybės teisės buvo pripažintos Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijai į bažnyčią ir jos priklausinius Kėdainių rajono savivaldybėje, Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo rektoratui) ir Kauno Šv. Juozapo parapijai – į bažnyčias Kaune, Kėdainių Šv. Jurgio parapijai – į bažnyčią Kėdainiuose, Lietuvos Sentikių Bažnyčiai – į tris cerkves Panevėžio rajono savivaldybėje, Radviliškio rajono savivaldybėje bei Šiaulių rajono savivaldybėje, Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo parapijai – į dvi koplyčias Skuodo rajono savivaldybėje ir Žvingių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo parapijai – į koplyčią Šilutės rajono savivaldybėje.

Iki 1948 metų, kuomet buvo paskelbtas religinių bendruomenių pastatų nacionalizavimas, šie maldos namai buvo religinių bendruomenių nuosavybė. Sovietmečiu šie pastatai ir toliau buvo naudojami religinių bendruomenių religinėms reikmėms.

Sutvarkius minėtų maldos namų nuosavybės teisių klausimą bus sudarytos galimybės savininkams puoselėti dalį šių nekilnojamojo turto objektų kaip kultūros vertybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi