Lietuvoje

2021.10.07 22:25

Šimonytė: bandau prisiminti, kada ponia Širinskienė bandė pasinaudoti statutine teise klausimus užduoti Seimo salėje

LRT.lt2021.10.07 22:25

Vyriausybei adresuojant vis daugiau kritikos, opoziciniai „valstiečiai“ prabilo, kad dėl kelių ministrų – sveikatos apsaugos, vidaus reikalų ir žemės ūkio – veiklos atsakomybę turėtų prisiimti pati premjerė Ingrida Šimonytė ir žada jai rengti interpeliaciją. Savo ruožtu ši teigia, kad kai kurie kritikuojantieji nesinaudoja statutine teise užduoti klausimus parlamento salėje.

Į „valstiečių“ pareikštą kritiką ir grasinimus interpeliacija premjerė sureagavo vėlų ketvirtadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje.

„Regiu, kad poniai A.Širinskienei kyla visokių klausimų man. Turbūt apie tai, kaip Dulkys "sukėlė" nepaprastąją padėtį Latvijos sveikatos sistemoje, Bilotaitė "leido" nelegaliems migrantams išsinuomoti butus, o Navickas kažkur "praganė" linus ir kiaules, kurių sovietmečiu buvo net trys milijonai. Bandau prisiminti, kada ponia A.Širinskienė bandė pasinaudoti savo statutine teise tą klausimą užduot Seimo salėj. Neatmenu, o juk būta Vyriausybės valandų, kai liko laiko ir neliko klausiančiųjų. Negerai taip visą laiką kalbėtis su savimi“, – ironišką įrašą savo paskyroje paliko Vyriausybės vadovė.

Opozicijos atstovė A. Širinskienė teigia, kad vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nesusitvarko su migrantų krize ir kalba apie interpeliaciją pačiai premjerei.

„Partijos taryba kalbėjo apie premjerę, kaip žmogų, atsakingą už visas sritis, nes kai pasižiūri, tai vienur trūksta, tai kitur trumpa, tai dar vienoj ministerijoj kažkas vyksta. Matyt, kiekvienam ministrui interpeliacijų neprirengsime – tas juokingai atrodytų“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Ketvirtadienį delfi.lt portalui Seimo narė kalbėjo, kad „yra per daug ministrų, kuriems stebėtinai nesiseka“.

„Ir ponui Dulkiui nesiseka, yra sudėtinga situacija, ir Bilotaitei sunkiai sekasi su tais „auksiniais“ nameliais, kur ir Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė nemažai pažeidimų, ir Armonaitei nesiseka ministerijos rūsyje ekskursijas vežioti“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Valdančiųjų atstovai sako, kad kritika ankstyva, be to, darbo sąlygos – itin neįprastos.

Interpeliaciją gali pateikti ne mažiau kaip 29 Seimo nariai, bet norint atstatydinti ministrą reikia bent 71 balso.

Panorama. „Valstiečiai“ premjerei grasina interpeliacija (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt