Lietuvoje

2016.10.18 10:32

Po įstatymo pataisų – psichologo pagalba ir smurtaujančiam, ir smurtą patiriančiam vaikui

Karolina Panto, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.18 10:32

Seimas planuoja priimti prezidentės inicijuotas Švietimo įstatymo pataisas. Jos numato prievolę kiekvienai mokyklai vykdyti prevencinę programą prieš patyčias.

Remiantis pataisomis, smurto atveju, mokyklos direktorius nedelsdamas apie tai turėtų pranešti tėvams ir vaiko teisių apsaugos specialistams. Smurtavęs ir smurtą patyręs nepilnametis kartu su jį lydinčiais tėvais turėtų skubiai gauti psichologo konsultaciją. Jei mokykla neturi psichologo, direktorius privalėtų užtikrinti, kad pagalba būtų suteikta kitur. 

Pataisose išplėstas ir patyčių apibrėžimas. Jos, kaip ir patyčios elektroninėje erdvėje, būtų reglamentuotos kaip smurto rūšis ir vaiko nepriežiūra. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvoje patyčių  mastas yra vienas didžiausių Europoje, psichologinį smurtą mokykloje patiria beveik trečdalis Lietuvos vaikų.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8