Lietuvoje

2016.10.17 20:20

Lietuvoje sergamumas gripu išlieka panašus

LRT.lt2016.10.17 20:20

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje nežymiai padidėjo.

Keturiasdešimt pirmąją šių metų savaitę (spalio 10–16 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 61,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 55,7 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 41-ąją savaitę užregistruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 41-osios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Telšių, Utenos administracinėse teritorijose ir sumažėjo Panevėžio, Tauragės, Vilniaus administracinėse teritorijose.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldytas vienas Alytaus apskrities gyventojas (vaikas).

ULAC medikai primena, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: plaučių, bronchų, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų komplikacijų.

Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:

    65 metų ir vyresniems asmenims;

    nėščiosioms;

    asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;

    asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

    sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Rizikos grupėms priskiriami asmenys pasiskiepyti gali nemokamai. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.