Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.17 17:50

Lietuvos URM su JAV kongresmenais aptarė regiono saugumo klausimus

LRT.lt 2016.10.17 17:50

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis spalio 17 dieną susitikime su Vilniuje viešinčiais JAV kongresmenais – respublikonų partijai priklausančiais Billu Floresu ir Andy Harrisu –  aptarė aktualias dvišalių Lietuvos ir JAV santykių temas, saugumo situaciją regione ir pasaulyje, teigiama URM pranešime spaudai.

Daug dėmesio susitikime buvo skirta pasirengimui reaguoti į kylančias grėsmes, ekonominiam Lietuvos ir JAV bendradarbiavimui, taip pat Lietuvoje vykdomiems energetiniams projektams. Viceministras padėkojo JAV kongresmenams už JAV indėlį į Lietuvos ir regiono saugumo stiprinimą, už Kongrese priimtą Europos užtikrinimo iniciatyvą ir pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą ir poreikį toliau stiprinti JAV lyderystę Europoje.

„Lietuva labai vertina strateginę Lietuvos ir JAV partnerystę ir yra dėkinga JAV už visokeriopą paramą įgyvendinant saugumo priemones regione“, – pažymėjo R. Karoblis.

Susitikimo metu pažymėta, kad pasikeitus saugumo aplinkai, svarbu stiprinti ne tik karinės gynybos, bet ir energetinio, kibernetinio saugumo, strateginės komunikacijos pajėgumus. Pokalbio metu aptarti dvišaliai prekybos ir derybų dėl Europos Sąjungos ir JAV Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) susitarimo klausimai.

„Lietuvos eksportas į JAV sparčiai auga. JAV yra labai svarbi Lietuvos eksporto rinka, kuri jau aplenkė Rusijos rinką. Lietuva remia pastangas baigti TTIP derybas artimiausiais mėnesiais, tačiau labai svarbu, kad galutinis rezultatas būtų ambicingas, subalansuotas ir visaapimantis susitarimas“, – akcentavo R. Karoblis.

JAV kongresmenų delegacija vizito Lietuvoje metu apsilankė Suskystintų gamtinių dujų terminale Klaipėdoje, susitiko su energetikos ministru Roku Masiuliu ir Lietuvos Respublikos Seimo nariais. Sekmadienį kongresmenai lankėsi Rukloje, bendravo su Lietuvos ir JAV kariais. Vilniuje JAV kongresmenų delegacija taip pat susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, dalyvaus susitikime su nevyriausybinių organizacijų atstovais Rytų Europos studijų centre.

Kongresmenas Billas Floresas priklauso Atstovų Rūmų Energetikos ir komercijos komitetui, taip pat yra Republican Study Committee frakcijos pirmininkas. Kongresmenas Andy Harris yra Atstovų Rūmų Biudžeto komiteto narys. Po apsilankymo Vilniuje JAV kongresmenų delegacija vyks į Ukrainą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi