Lietuvoje

2016.10.17 17:28

Krašto apsaugos ministras padėkojo JAV kongresmenams už paramą stiprinant NATO rytinį flangą

LRT.lt2016.10.17 17:28

Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Lietuvoje viešinčiais Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Atstovų rūmų kongresmenais Billu Floresu ir Andy Harrisu ir juos atlydėjusia delegacija padėkojo už JAV paramą stiprinant NATO rytinį flangą ir skiriamą dėmesį Lietuvai, rašoma pranešime spaudai.

„Mes vertiname JAV įsipareigojimą stiprinti rytinį NATO flangą atsiunčiant JAV karius į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis vykdyti bendrus karinius mokymus ir tobulinti gebėjimą vykdyti bendras karines operacijas. Tai padeda išlaikyti taiką ir stabilumą mūsų regione“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas. Ministras pasiūlė didesnį dėmesį skirti itin greito reagavimo pajėgumų buvimui Lietuvoje ir paprašė paramos pildant esamas pajėgumų spragas.

Susitikimo metu JAV kongresmenai padėkojo Lietuvai už nuoseklią ir ilgalaikę paramą dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose bei patikino, jog dabartinė rinkimų retorika nereiškia jokių pokyčių JAV nuostatoje dėl paramos Rytų Europos šalims.

Ministras J. Olekas informavo JAV kongresmenus apie Lietuvos pastangas stiprinti savo nacionalinius karinius pajėgumus, toliau tęsiamą Lietuvos kariuomenės modernizavimą, teikiamą paramą Ukrainai.

Susitikime taip pat dalyvavo naujai paskirta JAV ambasadorė Lietuvai Anne Hall. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.