Lietuvoje

2016.10.17 17:03

Savanoriai vertinamosiose pratybose treniruosis kartu su sąjungininkais

LRT.lt2016.10.17 17:03

Spalio 19–23 dieną šiaurės Lietuvos regionuose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2“, rašoma pranešime spaudai. Jose dalyvaus apie 1200 karių iš Lietuvos, Belgijos, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Gruzijos ir Latvijos. 

Šiemet pirmą kartą į Lietuvą treniruotis atvyksta ir savanoriai iš Gruzijos. 

Pagrindinis pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ tikslas – KASP Vyčio apygardos 5-ajai rinktinei įgyti gebėjimų planuoti, pasirengti ir vykdyti gynybos operacijas, numatytas valstybės ginkluotos gynybos planuose, efektyviai sąveikaujant ir koordinuojant veiksmus su vienetais, veikiančiais kartu arba tame pačiame operacijos rajone.

Pratybose bus vertinamas gebėjimas vykdyti operacijas realioje vietovėje, realiu laiku. Kariai, naudodami sprendimo priėmimo proceso procedūras, treniruosis planuoti operacijas, tobulins vadovavimo įgūdžius. Pagrindinės pratybose vykdomos gynybos operacijų užduotys – atlikti pasalą, vykdyti žvalgybą ir patruliavimą. Šie mokymai padės kuriant pratybų modelį, kaip ateityje bus rengiamos KASP rinktinės.

Siekiant treniruoti karius maksimaliai realiomis sąlygomis, bus naudojama Integruota lazerinė mūšio sistema (angl. Multiple Integrated Laser Engagement System).

Pagrindiniai pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ dalyviai – Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabas ir devynios rinktinės sudėtyje esančios pėstininkų kuopos, dislokuotos Panevėžyje, Pasvalyje, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Utenoje ir Zarasuose. Kartu užduotis vykdys Lietuvoje dislokuotos JAV 2-503 kuopos kariai. Pratybose oponuojančias pajėgas imituos Lietuvoje šiuo metu besitreniruojantys Belgijos rotacinių pajėgų kariai.

KASP 5-osios rinktinės padaliniai savo atsakomybės rajonuose veiks ir dieną, ir naktį. Didžioji dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių mokymų tikslais yra iš anksto suderintas su jų savininkais ir valdžios institucijomis. Pratybų metu bus naudojama karinė technika, imitacinės priemonės (imitaciniai šoviniai, dūminiai ir sprogstamieji užtaisai). Veiksmai miestų teritorijose nevyks. Aktyviausi pratybų veiksmai vyks spalio 21–23 d.

Pagal pratybų scenarijų KASP 5-ajai rinktinei nurodoma trikdyti priešiškų pajėgų puolimą paskirtame operacijos rajone, neleisti jiems laisvai kirsti valstybės sienos ir nevaržomai judėti teritorijoje, taip pat sudaryti sąlygas sąjungininkų pajėgoms ateiti ir pereiti į puolamuosius veiksmus. Pratybų scenarijus yra išgalvotas, tačiau sukurtas remiantis šiuolaikiniais karybos standartais ir galimais regioninio saugumo iššūkiais.

Spalio 21 d. 12–14 val. Rokiškyje, Nepriklausomybės aikštėje, kviečiama visuomenė susipažinti su pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ dalyviais, apžiūrėti pratybose naudojamą techniką ir ginkluotę, pabendrauti su kariais. Taip pat dalyvaus ir sąjungininkai iš Belgijos, JAV. 

Spalio 23 d. 14–17 val. Panevėžyje, prie miesto savivaldybės (Laisvės al. 20), vyks pratybų uždarymo ceremonija, veiks ginkluotės ir technikos paroda, bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos šalies saugumo klausimais.

Pratybose „Tvirtas skydas 5.2“ taip pat dalyvaus kariai iš kitų KASP rinktinių, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų Lietuvos kariuomenės dalinių. Pratybas organizuoja Generolo Alfonso Ramanausko kovinio rengimo centras ir KASP štabas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt