Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.17 17:36

Policija nekvestionuoja tarnybinio patikrinimo išvadų dėl Telšių pareigūno žūties

ELTA 2016.10.17 17:36

Policijos departamentas nelinkęs kvestionuoti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) tarnybinio patikrinimo dėl Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos būrio vyriausiojo patrulio Liudo Šimkaus žūties tarnyboje aplinkybių išvadų, bet žuvusio pareigūno porininkės pareigų atlikimą vertina kaip tinkamą.

„Iš esmės tai yra išvados, kurios nėra labai kvestionuotinos vien dėl to, kad tai yra aukštesnė institucija – Vidaus reikalų ministerija atliko įvykio vertinimą ir padarė tam tikras teisines išvadas“, – pirmadienį žurnalistams sakė laikinai generalinio policijos komisaro pareigas einantis Edvardas Šileris.

Tačiau, anot generalinio komisaro pavaduotojo, viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusios klaidingos interpretacijos dėl pareigūnės, žuvusiojo L. Šimkaus porininkės, elgesio, esą ji neadekvačiai reagavo į situaciją ir neatliko policijos pareigūnui priklausančių veiksmų.

„Tarnybiniame patikrinime ir ikiteisminiame tyrime matosi tai, kad policininkė tinkamai atliko pareigas kaip policininkė, iš esmės bandė naudoti ir kovinės savigynos veiksmus, pati išsisuko nuo peilio ir pati naudojo „tazerį“ ir taip, po to įvyko tragedija, žuvo pareigūnas, tačiau iš esmės mes didelio aplaidumo arba policininkės funkcijų nedarymo šiam momentui nematome“, – teigė jis. Šiuo metu emocinį sukrėtimą patyrusi pareigūnė yra išėjusi nemokamų atostogų.

Komentuodamas tarnybinio patikrinimo išvadas, E. Šileris sutiko, kad vis dėlto būtini pareigūnų tarnybiniai mokymai.

„Vien tiktai mokymas problemos neišspręstų, tačiau galbūt tinkamas, labiau koncentruotas – taip“, – pabrėžė E. Šileris.

Jo teigimu, bus vertinama Telšių policijos vadovo tarnybinė veikla, tai ne tas pats, kas tarnybinis patikrinimas.

Pasak policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, šis įvykis vertintinas kaip nelaimingas atsitikimas, o ne sistemos brokas.

„Darbas policijoje yra susijęs su padidėjusia rizika. Todėl, įvertinus visas aplinkybes, šį įvykį vertiname kaip nelaimingą atsitikimą, o ne sisteminį darbo broką. Tai greičiau išimtis iš taisyklės.

Ne kartą esu sakęs, kad būsime negailestingi ir principingi, jei pareigūnai padarys tyčinius veiksmus ar korupcinius nusikaltimus, tačiau neskubėsime teisti, jei pareigūnai galimai padarė klaidą, vykdydami savo tiesiogines funkcijas. Tokiu atveju mano, kaip vadovo, pareiga – gilintis į aplinkybes ir padėti savo darbuotojams“, – tokiu įrašu savo socialinio tinklapio paskyroje pasidalino L. Pernavas, šiuo metu viešintis komandiruotėje Airijoje.

ELTA jau skelbė, kad Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos būrio vyriausiasis patrulis L. Šimkus ir jo partnerė policijos pareigūnė turėjo visas reikiamas priemones, buvo tinkamai pasiruošę sulaikyti smurtaujantį asmenį, bet netinkamai įvertino sulaikomo asmens pavojingumą, tarpusavyje nesuderino veiksmų, taip pat nustatyti pažeidimai visose grandyse. Tai paskelbta pirmadienį paviešintose tarnybinio patikrinimo išvadose.

Po tarnybinio patikrinimo išvadų, vidaus reikalų ministras pavedė policijos generaliniam komisarui Linui Pernavui spręsti klausimą dėl Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko Remigijaus Rudmino neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo organizavimo, po kurio paaiškės, ar jis toliau eis pareigas.

Taip pat siūloma atlikti ir L. Šimkaus porininkės, policijos pareigūnės, tarnybinės veiklos vertinimą. Nuspręsta iki 2017 m. sausio 1 d. užtikrinti, kad visoje policijos sistemoje būtų numatytas policijos pareigūnų profesinio taktinio parengimo įgūdžių formavimo ar šių įgūdžių tobulinimo bei šios veiklos kontrolės mechanizmas.

Vidaus reikalų ministras taip pat įpareigojo organizuoti pareigūnų pirmosios medicinos pagalbos teikimo mokymus, nustatyti kriterijus, kuriems esant pareigūnai privalo užsidėti šarvines liemenes, pagal pavaldumo lygmenis nustatyti kompetencijos, atsakomybės ir kontrolės ribas naudojant ir prižiūrint telemetrinės, vaizdo ir garso įrašymo įrangos veikimą tarnybiniuose automobiliuose.

Tarnybinis patikrinimas pradėtas po to, kai rugpjūčio 12 d. tarnybos metu nuo sulaikomo asmens dūrio peiliu žuvo kelių policijos patrulis L. Šimkus.

Patikrinimas buvo atliekamas du mėnesius, siekiant įvertinti, ar Telšių apskrities VPK tinkamai organizavo ir vykdė patrulių veiklą.

Pareigūnas mirtinai sužalotas rugpjūčio pradžioje, kai kartu su kolege nuvyko į įvykio vietą Telšių rajono Tryškių miestelyje, kur sūnus smurtavo prieš motiną. Per grumtynes įtariamasis peiliu sužalojo policininkui kaklą.

Pareigūno L. Šimkaus stažas – 15 metų. Su žmona augino du mažamečius vaikus. Kartu buvusios pareigūnės (gimusios 1994 m.) stažas – 2 metai 11 mėnesių.

Tai 33 pareigūnas, žuvęs nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi