Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.20 18:06

Vairavimo mokytojas apie 72 metų mokinį: maršrutus nueidavo pėsčiomis

Visi žino, kad mokytis niekada nevėlu. LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ nusprendė išsiaiškinti, ar šis posakis galioja ir besimokantiems vairuoti. Vis daugiau žmonių pirmą kartą prie vairo sėda sulaukę garbaus amžiaus. Su kokiais sunkumais susiduria senjorai ir kaip juos vertina kiti eismo dalyviai?

Ir šiandien teigiama, kad senas vairuotojas – geras vairuotojas. Bet jei garbingo amžiaus žmogus prie vairo sėda pirmą kartą? Ar gyvenimiška patirtis garantuoja saugumą ir kelyje?

Pasak vairuotojų mokytojo Dariaus Kanapinsko, instruktoriai teigia, kad, kiek žmogui yra metų, tiek valandų jis turi mokytis važiuoti.

„Vyriausias žmogus, kurį man teko mokyti, buvo 72 metų. Prisipažinsiu – po kurio laiko sapnavau košmarus. Buvau netekęs vilties, kad mums pasiseks. Bet mokinys buvo užsispyręs – tuos maršrutus, kuriuos mes nuvažiuodavome, jis dar nueidavo pėsčiomis. Kai padarydavo klaidų, konspektuodavo. Aš už galvos susiėmiau – iš kur žmogus turi tiek kantrybės? Dabar tas žmogus puikiausiai vairuoja“, – pasakoja UAB „Dorkanas“ vairuotojų mokytojas.

Atsakomybės jausmas ir atsargumas – tai dvi esminės savybės, kuriomis dažniausiai pasižymi vairuojantys senjorai. Tuo pasigirti gali retas jaunuolis. Tad laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ žinovų teiraujasi: gal vos pilnametystės sulaukę būsimi vairuotojai, atėję į pamokas, turėtų pasimokyti ne tik iš instruktorių, bet ir iš gerokai vyresnių bendramokslių?

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi