Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.16 15:05

Po gaisro Radviliškyje gaišta žuvys Pakruojo rajone

BNS 2016.10.16 15:05

Didžiulio gaisro Radviliškio rajone, medienos granulių gamybos įmonėje, padarinius pajuto ir Pakruojo rajono savivaldybė. Pranešta apie šio rajono tvenkinyje gaištančias žuvis.

Penktadienį dėl to įvyko Pakruojo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis.

Savaitės pradžioje pastebėta, kad Lygumų seniūnijoje Petraičių tvenkinio vanduo pakeitė spalvą, vandenyje smarkiai sumažėjus deguonies koncentracijai ėmė kristi žuvys. Aplinkosaugininkai paėmė ištirti vandens mėginius.

Tokia situacija susidarė dėl spalio 5-ąją Radviliškyje kilusio didžiulio gaisro, jis gesinamas iki šiol. Gaisrui gesinti panaudotas didelis kiekis vandens. Į Obelės upę patekę gaisro gesinimo vandenys atitekėjo į Petraičių tvenkinį.

„Dabar vykdomi darbai tik tiek, kiek giluminiuose sluoksniuose rusena esančios pjuvenos. Vandens sunaudojama minimaliai. Keliai užkirsti patekti į Obelės upę, kuria nutekėjo būtent į Pakruojo rajoną Stačiūnų ar Petraičių tvenkinius, kur yra išgaišusių žuvų, vanduo ten tamsesnis, ten yra suodžių, deguonies vandeny trūksta, todėl ir gaišta žuvys. Bet tai nėra masinis reiškinys“, – sekmadienį LRT radijui sakė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, Ekstremalių situacijų komisijos vadovė Jolanta Margaitienė.

Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija nutarė, kad pagrindo skelbti ekstremalųjį įvykį kol kas nėra. Laukiama išsamių vandens kokybės tyrimų atsakymų, jie ir nulems tolesnius veiksmus. Pirmieji atsakymai turėtų paaiškėti pirmadienį, pranešė savivaldybė.

Žūklės plotų naudotojams – Pakruojo medžiotojų ir žvejų draugijai – pavesta vykdyti stebėseną ir apie pablogėjusią padėtį nedelsiant informuoti atsakingus specialistus.

Kol kas rekomenduojama nežvejoti Petraičių tvenkinyje ir, kol nebus atlikti išsamūs tyrimai, tvenkinio žuvies nenaudoti maistui.

Spalio 5-osios naktį Radviliškyje, bendrovės „Gairelita“ teritorijoje, sukrautoje medžio atraižų ir pjuvenų krūvoje, kilo gaisras. Dėl jo mieste paskelbta ekstremali situacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi