Lietuvoje

2021.10.05 18:21

Istorijos pabaiga: keletą kartų skendęs laivas „Ole Wilassen“ pagaliau paliks Danės upę

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.05 18:21

Per pastaruosius metus net tris kartus uostamiestyje skendęs laivas „Ole Wilassen“ netrukus turėtų atsišvartuoti nuo Danės upės krantinės. Nors miesto valdžia dėl susiklosčiusios situacijos svarstė galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas, to neprireikė.

1948 m. pastatytas Norvegijos laivas dukart Klaipėdoje skendo praėjusių metų rudenį ir trečią kartą – šių metų vasaros pabaigoje.

Tuomet Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas negailėjo kritikos laivo savininkams bei jį prižiūrintiems asmenims bei rėžė, kad kuo skubiau laivas turi palikti savo vietą Danės upėje netoli Pilies tilto.

„Čia, matyt, galvoti nebėra ko, reikia imti ir daryti – kuo greičiau likviduoti tą avariją, atstatyti jį, kad galėtų plaukti, ir tempti kuo greičiau iš Danės ir visiems laikams. Danė tai ne kapinės, tai ne vieta tokiems skenduoliams ir nebegali būti diskusijos“, – rugpjūčio pabaigoje, kai laivas skendo trečią kartą, sakė V. Grubliauskas.

Vis dėlto nors nuo paskutiniojo incidento dienos praėjo jau daugiau nei mėnuo, „Ole Wilassen“ vis dar tebestovi prie Danės upės krantinės. Kada laivas paliks miestą susirūpino ir Klaipėdos valdžia.

Paaiškėjo, kad jau netrukus nelaimėlis laivas paliks uostamiestį.

„Operatorius patvirtino, kad jau yra sutarta vieta, kur jis švartuosis savo kitose stotelėje – kažkur link Malkų įlankos. Dabar jau vyksta paskutinieji buksyravimo derinimo darbai, su narų servisu yra jau sutarta, kad jie atliks tą misiją. Kaip suprantu, kad pritrūko vieno suderinimo – laivo įrangos patvirtinimas šiai misijai. Tai dabar tas vyksta labai intensyviai“, – antradienį LRT.lt sakė V. Grubliauskas.

Taigi, tikimasi, kad jau artimiausiomis dienomis, jeigu nesukliudys oro sąlygos, „Ole Wilassen“ paliks Klaipėdą.

„Tikslas bus pasiektas, kai laivas iš čia išplauks ir sėkmingai pasieks naująją švartavimo vietą, kuri tikrai yra ne Danės upė ir ne miesto teritorija. Kai tas bus padaryta, bus galima pasakyti, kad misija įvykdyta visiškai“ – akcentavo V. Grubliauskas.

Kai „Ole Willassen“ skendo antrą kartą, miestas turėjo minčių dėl pasikartojančių incidentų kreiptis į teisėsaugą, tokia galimybė akcentuota ir laivus skendus trečią kartą, tačiau šių veiksmų vis dėlto nebuvo imtasi. Pasak mero, pavyko susitarti griežtai, bet taikiai.

„Yra galimybė daryti skambius pareiškimus skambioms institucijoms, bet nuo to skenduolis greitai nuo dugno nepakyla, nuo to skenduolis nuo krantinės neatšvartuojamas, nuo to skenduolis greitai kažkur neiškeliauja. Tai būtų labai ilgi procesai su rizika, kad pasekmės skenduolio nusėdimo ant kranto kuo toliau, tuo gali būti blogesnės. Juolab, turint omenyje, kad savininkai – ne Lietuvos piliečiai, tai įsijungtų tarptautinis aspektas, kas irgi nėra lengvinanti aplinkybė. Bet jeigu kitos išeities nebūtų buvę, be jokios abejonės, būtume ėję tuo keliu. Galbūt skamba paradoksaliai, bet su džiaugsmu išlydėsime šį keliauninką į kitą vietą“, – patikino V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt