Lietuvoje

2016.10.14 08:44

Rusija žmogaus teisių advokatui uždraudė apsilankyti Lietuvoje

BNS2016.10.14 08:44

Rusijos federalinė antstolių tarnyba (FSSP) uždraudė išvykti iš šalies advokatui Markui Feiginui, kuris planavo dalyvauti pentadienį Vilniuje prasidedančiame Laisvosios Rusijos forume.

„Manęs neišleidžia iš Rusijos, nes esu įtrauktas į FSSP bazę“, – sakė advokatas ketvirtadienį naujienų agentūrai „Interfax“.

M. Feiginas savo „Twitter“ paskyroje taip pat paskelbė nutarimo su draudimu jam išvykti iš Rusijos nuotrauką.

Pasak advokato, jis ketina kreiptis į Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovą Vladimirą Bortnikovą ir FSSP vadovą Arturą Parfenčikovą.

„Ketinu kreiptis į V. Bortnikovą ir A. Parfenčikovą, tegul dvi žinybos kažką sprendžia. Žinoma, aš galbūt kreipsiuosi ir į teismą bei generalinę prokuratūrą“, – sakė jis.

Pasak advokato, priežiūros institucija jį patikino, kad „jokių draudimų nėra ir aš esu pašalintas iš bazės“.

M. Feiginas draudimą jam išvykti iš šalies sieja su faktu, kad jis yra Rusijoje suimto ukrainiečio žurnalisto Romano Suščenkos gynėjas.

„Šie draudimai turi politines priežastis. Pirma, ginu R. Suščenką. Antra, ketinau skristi į Vilnių dalyvauti Laisvosios Rusijos forume, kur buvau suplanavęs virtinę svarbių susitikimų“, – pažymėjo advokatas.

M. Feiginas pridūrė, kad draudimas išvykti iš šalies atima iš jo galimybę pasisakyti tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), taip pat bendrauti su savo ginamais asmenimis, esančiais užsienyje.

Tačiau FSSP vadovas A. Parfenčikovas pareiškė, kad jokios kardomosios priemonės M. Feiginui nebūtų taikomos, jeigu jis pasirūpintų, kad būtų išbrauktas iš skolininkų sąrašų.

„Rekomenduoju jums imtis teisininkui deramų priemonių ir dingti iš skolininkų sąrašo FSSP svetainėje. Tuo „politika“ ir baigsis“, – vyriausiasis Rusijos teismo anstolis parašė savo „Twitter“ paskyroje.

Penktadienį Vilniuje prasideda antrasis šiemet Laisvosios Rusijos forumas, jame apie didžiausias Rusijos bėdas, šios šalies ateitį kalbės žinomi rusų opozicionieriai, žmogaus teisių gynėjai.

Tarp forumo dalyvių turėjo būti ir M. Feiginas, anksčiau gynęs ukrainiečių pilotę Nadiją Savčenko bei merginų pankroko grupės „ Pussy Riot“ nares.