Lietuvoje

2016.10.14 07:39

Į sergančiuosius nepagydomomis ligomis dėmesį atkreips sodindami narcizus

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.14 07:39

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į nepagydomomis ligomis sergančius žmones, vilniečiai kviečiami prisijungti prie akcijos, per kurią prie sveikatos priežiūros įstaigų bus sodinami narcizų svogūnėliai.

Anot akcijos „Vilties laukai“ organizatorių, geltonieji narcizai yra vilties simbolis. Penktadienį žmonės yra kviečiami sodinti šių gėlių svogūnėlius prie ligoninių, poliklinikų ir socialinių dienos centrų, kad pavasarį šių įstaigų lankytojai galėtų grožėtis pražydusiais narcizais. 

„Tų svogūnėlių sodinimas yra simbolinė socialinė akcija, raginanti visus žmones atsigręžti į tuos, kuriems reikia pagalbos, t.y. į nepagydomai sergančius žmones. Kuo dažniau ir kuo daugiau dalinsimės, tuo mūsų visuomenė taps labiau socialiai atsakinga“, – sako akcijos koordinatorė Aušra Taločkaitė.

Šia iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nepagydomomis ligomis sergančiųjų poreikius, mažinti socialinę atskirtį tarp jų ir sveikų žmonių bei skatinti savanorystę. Prie trečią kartą vykstančios iniciatyvos prisijungė per 20 įstaigų. Planuojama pasodinti 3 tūkst. narcizų svogūnėlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.