Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.25 14:48

Palanga vėl kovoja su atrakcionais

Palangai nesiseka atsikratyti nelegaliai veikiančių atrakcionų. Šį kartą be leidimo pradėjęs veikti žaidimų parkas įsikūrė Vytauto gatvėje, šalia Kurhauzo.

Palangai nesiseka atsikratyti nelegaliai veikiančių atrakcionų. Šį kartą be leidimo pradėjęs veikti žaidimų parkas įsikūrė Vytauto gatvėje, šalia Kurhauzo.

Šie atrakcionai privačiame sklype šalia Kurhauzo ir Vasaros koncertų estrados veikė 9 metus ir, pasak verslininkų, niekam neužklūdavo. Šiemet kurorto savivaldybė leidimo verstis šia veikla neišdavė, o vos dieną pabandžius pradėti dirbti iškart skyrė baudą. Anot verslininko, 10 litų.

Netoliese esančiame tam pačiam savininkui priklausančiame sklype stovintiems atrakcionams veikti taip pat leidimo negauta.

„Tai vaikams pritaikyti šiuolaikiniai žaidimai. Čia nėra jokių, kurie būtų pavojingi“, – sakė sklypų savininkas Jonas Valužis.

Verslininkai sako nesuprantantys, kodėl patiems mažiausiems skirtos karuselės ir traukinukai užkliuvo būtent dabar ir žada kreiptis į teismą.

„Valdžia šiemet kažkodėl yra nusistačiusi prieš verslininkus ir neduoda leidimų motyvuodama, kad šitas plotas yra reakriacinis, nors dokumentuose parašyta, kad paskirtis kita, apribojimai nuomininkams, subnuomininkams netaikomi“, – kalbėjo individualios įmonės „Korida“ savininkas Vytautas Murauskas.

Savivaldybės atstovai tikina, kad sklypo paskirtis komercine veikla jame užsiimti neleidžia. Greta yra Kurhauzas – kultūros paveldo vertybė, todėl galioja ir jos apsaugos apribojimai. Be to, ir tvarka atrakcionams veikti šiemet sugriežtinta.

„Buvo pakeistas socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas, reglamentuojantis tų įrenginių eksploatavimą. Ir būtent šiemet įsigaliojus naujai redakcijai, yra aiškiai pasakyta, kad turi būti gautas savivaldybės leidimas. Anksčiau to nebuvo taip aiškiai nustatyta“, – sakė Palangos savivaldybės Juridinio ir personalo sk. vedėjas Petras Kaminskas.

Savivaldybės atstovas teigia, kad jei verslininkai pasirinktų kitą vietą, kurioje atrakcionų veikla nedraudžiama, problemų gauti leidimą nekiltų. O dėl nelegalios veiklos Vytauto gatvėje taip pat žada kreiptis į teismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi