Lietuvoje

2016.10.13 12:42

K. Komskis stabdo narystę partijoje

DELFI.lt2016.10.13 12:42

Kęstutis Komskis stabdo narystę partijoje. Tai DELFI patvirtino šiuo metu einantis partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigas Remigijus Žemaitaitis.

„Dėl to, kad jį puola, nori leisti, kad tyrimai baigtųsi ir nekaltintų jo,“ – atsistatydinimo priežastis DELFI paaiškino R. Žemaitaitis.

DELFI primena, kad K. Komskis į Seimą kandidatavo Šilutės apygardoje, tačiau į antrą turą nepateko.

Šilutėje policija sulaikė septynis asmenis, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu, antradienį jų namuose atliktos kratos.

Vienas asmuo suimtas 10 parų, BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Tyrimą kontroliuojanti Tauragės apylinkės prokurorė Stefa Dalia Ramanauskienė BNS sakė, kad suimtam asmeniui pareikšti įtarimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Byloje yra ir daugiau asmenų, kuriems yra pareikšti įtarimai. Šie įtariamieji nėra suimti. Susiję straipsniai: Rezultatai vienmandatėse: staigmenos ir rinkėjų spyriai į užpakalius (984) Nušautas tarnybinis šuo Ramzis: daiktas ar gyvasis turtas? (275) Anoniminis pranešimas apie galimą rinkėjų papirkinėjimą gautas spalio 6 dieną.

Tą pačią dieną pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti rinkėjus. Vėliau šie tyrimai buvo sujungti į vieną. Atlikus pirminius veiksmus, nustatyta, kad Šilutės gyventojai, per rinkimus į Seimą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlo balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai iš partijų. Nei policija, nei prokuratūra nekomentuoja, kokia tai partija. Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, atliktos kratos įtariamųjų gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose, jų metu rasta bylai reikšmingų daiktų. Sulaikyti septyni įtariamieji, tarp kurių galimi organizatoriai ir vykdytojai, jie apklausti.

Taip pat nustatyti ir apklausti papirktieji asmenys. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami kiti procesiniai veiksmai, visa informacija bus perduota Vyriausiajai rinkimų komisijai. Policijos departamento atstovas R.Matonis BNS sakė, kad apie šį tyrimą policija anksčiau neskelbė viešai tyrimo sėkmės sumetimais. Vykstant rinkimams į Seimą iš viso buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai, o nuo rinkimų kampanijos pradžios atliekama 13 tyrimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.