Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.12 18:37

R. Paksas pasitraukė, jį pakeitė R. Žemaitaitis

Seimo rinkimuose 5 proc. vos perkopusi partija „Tvarka ir teisingumas“ turi naują laikiną pirmininką. Juo tapo skandalingais pareiškimais apie Krymą pagarsėjęs rinkimų štabo vadas Remigijus Žemaitaitis, kuris iki suvažiavimo pakeis iš pirmininko pozicijos atsistatydinusį Rolandą Paksą.

Partijos kongresas, kuriame bus renkamas nuolatinis vadovas, įvyks gruodžio 10 d.

2014 m. Seimui svarstant rezoliucijos projektą dėl padėties Ukrainoje, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas R. Žemaitaitis pasiūlė iš rezoliucijos išbraukti žodžius, kad Lietuvos Seimas nepripažįsta referendumo dėl Krymo atsiskyrimo nuo Ukrainos.

Jis taip pat siūlė, kad į valdžios formavimą Ukrainoje būtų įtraukti ir prorusiškų jėgų atstovai, kaip opozicija buvo sutarusi su buvusiu prezidentu Viktoru Janukovyčiumi prieš jam pabėgant iš šalies.

„Dėl referendumo nusprendė būtent Krymo gyventojai – Krymo parlamentas, kuris yra teisėtai išrinktas“, – DELFI tuomet sakė R. Žemaitaitis.

Tais pačiais metais R. Žemaitaitis Ekonomikos komitete verslininkus pavadino chamais.

„Niekada nei iš Laisvosios rinkos instituto, nei iš kitų verslo asociacijų neišgirstu argumentacijos dėl pačių verslininkų nesąžiningumo. Galiu pasakyti, kad didžioji dalis Lietuvos verslininkų yra chamai, nes šiandien jie siurbia Europos Sąjungos, valstybės biudžeto pinigus, darbuotojai pas juos oficialiai dirba „ant minimumo“, o visa kita gauna juodai. Palaukite, kodėl jūs apie tai nekalbate? Kodėl nekalbate apie „patentininkų“ daromą žalą?“ – komiteto posėdyje tvirtino jis.

Tačiau būtent R. Žemaitaitis pasipriešino „Drąsos kelio“ atstovų – Valdo Vasiliausko ir Povilo Gylio – įtakos augimui „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje, prieštaravo, kai buvo surengtas piketas prie prokuroro Irmanto Mikeliono namų.

DELFI primena, kad Seimo rinkimuose daugiamandatėje rinkimų apygardoje vos perkopė 5 proc. barjerą ir surinko 5,33 proc. balsų. R. Paksas negalėjo vesti partijos rinkimuose, mat Seimas nėra pakeitęs Konstitucijos taip, kad iš prezidento pareigų apkaltos tvarka pašalintas asmuo galėtų dalyvauti Seimo rinkimuose. Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) yra konstatavęs, kad visą gyvenimą trunkanti bausmė, neleidžiant R. Paksui dalyvauti ne tik prezidento, bet ir Seimo rinkimuose, yra neproporcinga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi