Lietuvoje

2016.10.12 22:44

Lietuva turi priimti dar 900 pabėgėlių, o perkėlimas jau stringa

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.12 22:44

Iš Graikijos į Lietuvą turėtų atvykti dar 12 pabėgėlių. Iš viso spalį planuota į Lietuvą perkelti beveik šimtą asmenų, tačiau paaiškėjus, kad nebus, kur jų apgyvendinti, su graikais susitarta dalį jų perkelti lapkričio pabaigoje. Šį mėnesį dar turėtų atvykti apie dvidešimt žmonių. 

Šiuo metu Rukloje gyvena kone pusantro šimto pabėgėlių – vadinasi, priėmimo centras visiškai pilnas. Tačiau tikimasi, kad keturiasdešimt penki žmonės artimiausiomis savaitėmis bus apgyvendinti savivaldybėse. Jau dabar stringant priėmimui per  mažiau nei metus Lietuva dar turi priimti daugiau nei 900 pabėgėlių. 

„Perkėlimo grafikas šiuo metu bus sustabdomas ir perkeliamas į lapkričio mėnesio antrąją pusę, kai pabėgėliai, kurie baigia integraciją pabėgėlių priėmimo centre,  išsikels į savivaldybes. [...] Bet žiūrėkim realiai – nė viena šalis to perkėlimo nevykdo taip, kaip suplanuota nuo pat pradžių. Mes tikrai nesam paskutiniai ir neatrodom blogai. Jei tas terminas – iki 2018-ųjų – ir prasitęs, tai, manau, visi puikiai supranta, kad ši situacija nėra paprastai suvaldoma“, – pasakoja Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.