Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.13 12:16

Balsai bus perskaičiuojami 7 rinkimų apygardose

BNS 2016.10.13 12:16

Seimo rinkimų vienmandatininkų balsai bus perskaičiuojami Justiniškių apygardoje Vilniuje, Centro-Žaliakalnio apygardoje Kaune, Nalšios apygardoje Švenčionyse, Zanavykų apygardoje Šakiuose, Sūduvos apygardoje Marijampolėje, taip pat Pasvalio-Pakruojo, Jurbarko-Pagėgių apygardose.

Tai BNS patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Živilė Verbylaitė bei apygardų rinkimų komisijų atstovai.

Justiniškių apygardoje vienmandatininkų balsai bus perskaičiuojami trečiadienio vakarą.

„Perskaičiuosime kandidato Kristupo Krivicko prašymu, jis liko trečias 43 balsais, perskaičiuosime visos apygardos vienmandatininkų balsus, peržiūrėsime negaliojančius biuletenius, kad įsitikintume, ar tikrai viską teisingai žmonės suskaičiavo“, – BNS sakė Justiniškių apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Laura Dudulienė.

Centro–Žaliakalnio apygardoje balsai trečiadienio vakarą bus perskaičiuojami socialdemokrato Dainiaus Pavalkio prašymu. Jis tarp Seimo nario kėdės siekusių vienmandatininkų taip pat liko trečias. D.Pavalkį nuo antros vietos laimėtojos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatės Audronės Jankuvienės teskiria 37 balsai.

„Mes išsikvietėme pirmininkus, kad būtų greičiau, kad didesnė komanda būtų, ir apygardos komisija skaičiuosime, ir (apylinkių) pirmininkai, tai aš manau, dar iki 24 valandos perskaičiuosime“, – BNS sakė Centro-Žaliakalnio apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Jūratė Buškevičienė.

Sūduvos apygardoje balsai trečiadienį bus perskaičiuoti konservatoriaus Valdo Aleknavičiaus prašymu, BNS sakė apygardos pirmininkė Rasa Mocevičiūtė. V.Aleknavičius tarp vienmandatininkų irgi liko trečias. V.Aleknavičius nuo antros vietos laimėtojo socialdemokato Juozo Oleko atsilieka 33 balsais.

Jurbarko–Pagėgių apygardoje balsai bus perskaičiuojami socialdemokratų prašymu. Apygardos pirmininkė Vitalija Juzėnienė BNS teigė, kad balsai perskaičiuojami dėl to, kad tarp antroje ir trečioje vietoje esančių kandidatų į Seimą – liberalo Ričardo Juškos ir socialdemokrato Broniaus Paužos – buvo itin mažas penkių balsų skirtumas.

Zanavykų apygardos pirmininkė Lilijana Sniečkuvienė BNS sakė, kad čia vienmandatininkų balsai trečiadienį bus perskaičiuojami Lietuvos centro partijos prašymu. Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) šioje apygardoje buvo iškėlusi Vidą Cikaną, jis atsilikęs 17 balsų liko trečias.

„Gavome prašymą iš vienos partijos atstovų, kadangi yra mažesnis skirtumas nei 50 balsų“, – sakė ji.

Pasvalio–Pakruojo apygardoje balsai bus perskaičiuojami ketvirtadienį. Šios apygardos komisijos sekretorė Rita Sipavičienė BNS teigė, kad perskaičiavimo prašė trečia tarp vienmandatininkų likusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Neringa Trinskienė. Jai išeiti į antrą turą pritrūko 29 balsų.

„Perskaičiuosime vienmandatės apygardos balsus, visų apylinkių, kas susiję su šiais dviem (antrą ir trečią vietą užėmusiais) kandidatais“, – sakė R.Sipavičienė.

Nalšios apygardoje balsai trečiadienį bus perskaičiuojami po skundo, BNS sakė Ž.Verbylaitė.

Skundą dėl rinkimų tvarkos pažeidimų šioje apygardoje parašė „darbietis“ kultūros ministras Šarūnas Birutis, likęs trečias tarp vienmandatininkų. Tarp jo ir antrą vietą užėmusio Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidato Vytauto Vaitkevičiaus tėra 53 balsų atotrūkis.

Š. Birutis teigia, kad kai kuriose apylinkėse rinkėjai, užsiregistravę balsuoti namuose, taip ir nesulaukė komisijos narių. Jis taip pat sako, kad Nalšios apygardos Kranto apylinkės rinkimų komisijos pirmininkas ir pavaduotoja yra vyras ir žmona, jie kartu lankėsi pas rinkėjus, kurie turėjo balsuoti namuose.

„Tai kelia didelį nerimą ir įtarimą, kad šie komisijos nariai dirbdami dviese galėjo daryti spaudimą ir įtaką rinkėjų apsisprendimui už ką balsuoti. Tokio komisijos darbo įtaka yra jaučiama ir rezultatuose šioje apylinkėje – pirmoje vietoje yra kandidatas iš partijos, kurią atstovavo pats pirmininkas“, – teigia Š. Birutis.

Be to, politikas sako turįs žinių, jog Pašaminės apylinkėje neva pritrūkus balsavimo biuletenių, kurie skirti balsuoti daugiamandatėje apygardoje, dalis rinkėjų vietoj dviejų skirtingų biuletenių gaudavo du tokius pačius biuletenius, skirtus balsuoti už vienmandatininkus.

Š. Biručio teigimu, esą dėl vietos valdžios gąsdinimų rinkimų išvakarėse pasitraukė beveik visi darbo ar kitokius santykius su rajono vadovybe turintys stebėtojai bei komisijos nariai, kurie buvo deleguoti Darbo partijos.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad apygardos rinkimų komisija privalo priimti sprendimą perskaičiuoti visų vienmandatės apygardos apylinkių biuletenius, kai iki balsų skaičiavimo protokolo pasirašymo to pareikalauja bent vienas komisijos narys, partijos ar kandidato atstovas ir pagal išankstinius rinkimų rezultatus šioje vienmandatėje rinkimų apygardoje balsų skirtumas tarp už pirmą ir antrą vietą užėmusių kandidatų yra mažesnis nei 50.

Seimo rinkimų pirmame ture vienmandatėse apygardose išrinkti tik trys Seimo nariai, kitose 68 vienmandatėse apygardose spalio 23 dieną vyks antras turas, jame varžysis po du pirmame ture daugiausiai balsų surinkusius kandidatus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi