Lietuvoje

2016.10.12 17:29

URM Rusijos ambasadoriui įteikė notą dėl incidentų Baltijos jūroje

LRT.lt2016.10.12 17:29

Trečiadienį į Užsienio reikalų ministeriją (URM) buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Jam įteikta diplomatinė nota, kuria reiškiamas susirūpinimas dėl pasikartojusių Rusijos Federacijos karinių jūrų pajėgų veiksmų, kuriais pažeidžiamos suverenios Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių teisės ir laisvės Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, teigiama URM pranešime spaudai.

Spalio 10 d. Rusijos kariniai laivai nurodė keisti kursą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje buvusiems civiliniams laivams. Užsienio reikalų ministerija ragina Rusijos Federaciją nuosekliai laikytis tarptautinės teisės normų, geros kaimynystės principų ir užtikrinti, kad panašūs incidentai nepasikartotų.

Rusijos ambasadoriui taip pat buvo pakartotinai išreikštas Lietuvos susirūpinimas dėl branduolinį užtaisą galinčių nešti raketų „Iskander-M“ dislokavimo Kaliningrado srityje bei Rusijos lėktuvų skrydžių virš Baltijos jūros. NATO oro policiją vykdantys naikintuvai vien spalio 6–9 d. 20 kartų kilo atpažinti ir palydėti Rusijos lėktuvus, skrendančius šalia NATO oro erdvės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.