Lietuvoje

2016.10.12 14:17

Siūlyta atidėti interpeliaciją Vilniaus vicemerui L. Kvedaravičiui

ELTA2016.10.12 14:17

Vilniaus miesto savivaldybės taryba turėjo svarstyti interpeliaciją vicemerui, Liberalų sąjūdžio atstovui Linui Kvedaravičiui, tačiau pareiškėjų prašymu buvo pasiūlyta šį klausimą išimti iš trečiadienio posėdžio darbotvarkės. Tiesa, dauguma tarybos narių tokiam siūlymui nepritarė, ir interpeliacija vis dėlto bus svarstoma trečiadienio posėdyje.

Kad norėtų atsiimti interpeliacijos klausimą vos prasidėjus posėdžiui, pareiškė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas Žilvinas Šilgalis.

„Manome, kad dalis tarybos narių pasikeis, situacija šiek tiek keičiasi, kitas dalykas – rinkimai nepasibaigę, gal nebūtų prasminga šio klausimo svarstyti šiandien. Juo labiau, kad yra kelios aplinkybės: mes, interpeliacijos iniciatoriai, pateikėme dar papildomai du kaltinimus, dėl kurių nėra aiškumų, yra mero potvarkiu sudaryta darbo grupė dėl profsąjungų rūmų žemės sklypo pakeitimo, taip pat nėra dar atsakymų iš Antikorupcijos komisijos dėl statybų viename iš parkų. Natūralu, kad būtų logiška sulaukti šitų atsakymų ir aiškumo, ir tada grįžti prie klausimo svarstymo. Todėl visų pareiškėjų vardu (esu suderinęs su visais) mes siūlome šį klausimą, kaip numato mūsų reglamentas, išimti iš šio posėdžio darbotvarkės“, – sakė Ž. Šilgalis.

Tačiau tam nepritarė valdantieji liberalai. Liberalų sąjūdžio frakcijos vardu Vincas Jurgutis siūlė interpeliacijos vicemerui neišbraukti.

„Manome, kad tai yra ne žaidimas, ir jeigu jinai buvo parengta keliant kažkokius pagrįstus klausimus, tai reikia išgirsti atsakymus. Mes, liberalai, pasitikime vicemeru ir norime suteikti galimybę jam atsakyti į klausimus, ir tarybos nariams atsakymus įvertinti balsavimu. Ir, jeigu kažkam atrodo, kad interpeliacija nebereikalinga, jie gali atsiimti savo parašus ir jos nebeteikti, bet surinkus parašus laikyti juos kelis mėnesius stalčiuje, mūsų nuomone, yra šiek tiek įdomus žaidimas, o ne rimtas interpeliacijos svarstymas“, – pareiškė V. Jurgutis.

„Burtas buvo mestas, kaltinimai pateikti, mes turime išgirsti tuos atsakymus. Tai aš vis tiktai norėčiau juos išgirsti“, – antrino valdančiųjų atstovas konservatorius Mykolas Majauskas.

Meras Remigijus Šimašius patvirtino, kad savo darbą yra pradėjusi speciali darbo grupė.

„Suprantu, kai kas pasitiki vicemeru, kai kas nepasitiki. (...). Klausimas yra, kad nėra gauti atsakymai. Tie kaltinimai, kurie yra parengti, yra išdėstyti ir vicemeras yra supažindintas darbo tvarka, jie niekur nedings, į juos visada bus galima atsakyti, bet jūs supraskite procedūras, jeigu kartais paaiškės, kad ir Tautų namų atveju buvo kažkas tokio, ką reikėtų tarybai žinoti ir kas galėtų lemti apsisprendimą, tai po to, jeigu interpeliacija šiandien įvyksta, natūralu, kad pusę metų vicemeras įgauna neliečiamybę, ir ką darbo grupė bepasakytų, tai neturės jokios reikšmės. Mano supratimu, ta logika remiantis turėtume daryti racionalius ir protingus sprendimus. Niekas niekur nedingsta, nepasibaigia, bet dar yra per anksti“, – tęsė Ž. Šilgalis.

„Kitą kartą gal rengiant tokius dalykus kaip interpeliaciją pradžiai gal reikėtų visgi rasti tų argumentų, o po to rinkti parašus. Kaip supratau, šį kartą atvirkščiai buvo nuspręsta pasielgti, tai kviesčiau visgi balsuoti šiuo klausimu – ar palikti darbotvarkėje, ar išmesti“, – replikavo V. Jurgutis.

Klausimą nuspręsta spręsti balsavimu. Po balsavimo daugumos tarybos narių sprendimu vis dėlto klausimas dėl nepasitikėjimo L. Kvedaravičiumi paliktas trečiadienio posėdžio darbotvarkėje.

Nepasitikėjimą L. Kvedaravičiumi inicijuoja opozicinė Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), kurie vicemerą kaltina korupcija bei tam tikrų grupių interesų protegavimu.

Kreipimąsi dėl nepasitikėjimo vicemeru liepą pasirašė 20 tarybos narių. Vicemerui reiškiamas nepasitikėjimas nesusitvarkant su savo pareigomis, teigiama, kad jo pagrindinės kuruojamos veiklos sritys – miesto plėtra, neformalusis ugdymas, viešasis transportas, vandentiekis ir atliekų tvarkymas – esančios apverktinos būklės.

Kad vicemeras būtų nuverstas, reikia, kad sprendimą palaikytų ne mažiau kaip pusė visų tarybos narių. Vilniaus miesto savivaldybės taryboje iš viso yra 51 narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt