Lietuvoje

2021.10.02 12:32

Nelaimė Rukloje: migrantė pagimdė negyvą kūdikį, šeimos mažamečiais vaikais tėvui rūpintis padeda socialinės darbuotojos

atnaujinta 13.29
Aida Murauskaitė, LRT.lt, BNS2021.10.02 12:32

Šeštadienį paryčiais viena iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro gyventojų pagimdė negyvą kūdikį, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Trimis šeimos nepilnamečiais vaikais rūpinasi tėtis, jam padeda socialiniai darbuotojai. Moterį planuojama iš ligoninės išrašyti sekmadienį.

Prasidėjus gimdymui, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir lydintis policijos ekipažas. Nuvykusi į Jonavos ligoninę, moteris pagimdė negyvą kūdikį. Vaiko mirties priežastį nustatys ekspertai, vėliau jo laidotuvėmis pasirūpins pabėgėlių priėmimo centras.

Per šeštadienį surengtą konferenciją žiniasklaidai Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorės patarėja Neringa Gaučienė atskleidė daugiau detalių apie šį dramatišką įvykį.

Ji pasakojo, kad gimdymas prasidėjo paryčiais, buvo iškviesta greitoji pagalba, lydintis policijos automobilis. Moteris buvo išvežta į Jonavos ligoninę, ten ji ir pagimdė negyvą kūdikį.

N. Gaučienė pasakojo, kad moteris yra nedrausta, sveikata nesiskundė, atvykusi į centrą medicinos dokumentų nepateikė. Ji buvo vežama mokamos ginekologo konsultacijos, bet šios konsultacijos moteris atsisakė, sakė puikiai besijaučianti, kad šiuo metu konsultacija nebereikalinga.

Pabėgėlių centro atstovė sakė, kad moteriai prieš keletą dienų buvo atlikti visi reikiami tyrimai.

Tėvelis sukrėstas, prašė jį palikti kuriam laikui, kad pabūtų su savo mintimis, pasimelstų už kūdikį

N. Gaučienė

N. Gaučienė sakė, kad vyras nesutinka, kad informacija apie žmonos sveikatą buvo teikiama tretiesiems asmenims.

Šeima turi tris mažamečius vaikus, tarp kurių yra dvyniai, tėčiui dabar juos padeda prižiūrėti socialinės darbuotojos. Vaikams – apie dešimt, vienuolika metų. Vyras buvo nuvykęs į Jonavos ligoninę pas žmoną.

„Tėvelis sukrėstas, prašė jį palikti kuriam laikui, kad pabūtų su savo mintimis, pasimelstų už kūdikį“, – kalbėjo N. Gaučienė.

Rugsėjo 24 dieną šeima mėgino bėgti iš migrantų stovyklos, bet tą pačią dieną buvo sugrąžinta. Pasak N. Gaučienės, bėgančiai šeimai teko lipti per tvorą. Ar tai galėjo sutrikdyti nėščiosios sveikatą, ji negalėjo atsakyti.

„Žinom, kad centre yra apsauginės tvoros, jiems teko lipti per tvorą. Šeima pasišalino iš centro, bet nedelsiant buvo grąžinta į centrą. Ar tai pakenkė kūdikiui, negaliu pakomentuoti. Ne mano kompetencijos klausimas, – sakė N. Gaučienė.

Centras pasirūpins kūdikio laidotuvėmis.

„Ruklos pabėgėlių priėmimo centro darbuotojai sukrėsti nutikusia nelaime ir reiškia nuoširdžią užuojautą šeimai“, – rašoma pranešime.

Pasak ministerijos, moters būklė stabili. Jos vyrui pasiūlyta psichologo ir socialinių darbuotojų pagalba dėl likusių trijų vaikų priežiūros.

Į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą ši šeima atvyko rugsėjo 3 dieną, moteris teigė esanti aštuntą mėnesį nėščia, bet jokių medicininių dokumentų nepateikė, ją konsultavo ginekologas. Šeima į Lietuvą pateko iš Baltarusijos.

Pasak ministerijos, nusiskundimų dėl blogos savijautos moteris neišsakė ir socialiniams darbuotojams nesiskundė dėl sveikatos.

Anot N. Gaučienės, šiuo metu centre gyvena šešiolika besilaukiančių moterų. Centros atstovė pasakojo, kad joms teikiama medicinos pagalba, atliekami medicinos tyrimai, konsultuojamasi su Jonavos ligoninės medikais, savanoriais gydytojais, atvykstančiais į centrą.

Šiuo metu centre ir stovykloje gyvena apie 760 migrantų. Iš jų 43 yra nelydimi nepilnemačiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt