Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.12 11:31

Z. Vaigauskas: VRK skelbiami rezultatai dar negalutiniai

BNS 2016.10.12 11:31

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienio rytą paskelbė rinkimų duomenis iš visų 1996 rinkimų apylinkių – VRK vadovas Zenonas Vaigauskas sako, kad maždaug dešimtyje apygardų trečiadienį dar gali būti perskaičiuojami balsai, bet tai neturėtų įnešti permainų daugiamandatės apygardos rinkimų rezultatuose.

Z. Vaigauskas taip pat sako, kad daugelis apygardų, kaip numato įstatymai, dar šiandien perskaičiuos 5 proc. biuletenių pirmumo balsus, 10-yje apygardų gali būti perskaičiuojami ir visi balsai pagal pateiktus skundus kandidatų, kurie nuo konkurentų atsilieka 50-čia ar mažiau balsų.

„Dabar apygardos priima protokolus, peržiūri parašus, antspaudus, skaičius, pradeda perskaičiavimus – pirmumo balsus privalo pagal įstatymą peržiūrėti. Kai kas jau baigė, kai kas dar daro. Prasideda kandidatų prašymai, kad kažkas ne taip – mūsų komanda,  jei yra įtikinami įrodymai, perskaičiuojama. Paprastai tie perskaičiavimai pasikeitimų neduoda, bet būna visaip“, – BNS aiškino Z. Vaigauskas.

Jis taip pat sako, kad komisija gavo apie tūkstančio rinkėjų užsienyje balsus, kurie balsavo Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje.  

„Mano supratimu, galutiniams pirmojo turo rezultatams neturės įtakos“, – sako jis.

Z. Vaigauskas tikina, kad apygardų susiųsti rezultatai buvo skelbiami jau pirmadienį, tačiau vėliau buvo išimti iš internetinio tinklalapio taisant technines klaidas protokoluose.

Jis sako, kad VRK tinklalapyje visą dieną bus skelbiami šio ryto 7 valandos duomenys, atnaujinti juos tikimasi trečiadienio vakarą, kuomet apygardų komisijos perskaičiuos biuletenius. Rezultatai turėtų būti patvirtinti sekmadienį vyksiančiame VRK posėdyje.

VRK duomenimis, rinkimus daugiamandatėje apygardoje laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), surinkę beveik 21,7 proc. rinkėjų balsų, antri liko „valstiečiai ir žalieji“, surinkę beveik 21,6 proc. balsų, treti – socialdemokratai su 14,4 proc. balsų. Partijos atitinkamai gavo 20, 19 ir 13 mandatų Seime.

Į parlamentą, vertinant tik daugiamandatę apygardą, kur renkama 70 Seimo narių, patenka ir aštuoni Lietuvos liberalų sąjūdžio (LLS) atstovai, partijai surinkus 9 proc. rinkėjų balsų, taip pat po penkis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-rikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS), ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus – abi partijos gavo po kiek daugiau nei 5 proc. rinkėjų balsų.

Pirmajame ture vienmandatėse apygardose jau išrinkti trys Seimo nariai – LLRA atstovai Česlavas Olševskis ir Leonardas Talmontas bei TS-LKD atstovė Ingrida Šimonytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi