Lietuvoje

2016.10.12 10:22

Seimas trečiadienį gali pradėti svarstyti naujojo Darbo kodekso pataisas

BNS2016.10.12 10:22

Seimo valdybai trečiadienį nutarus vyriausybės išvados prašyti tik dėl kelių, o ne visų naujojo Darbo kodekso pataisų, Socialinių reikalų ir darbo komitetas pradėjo pataisų svarstymą ir yra tikimybė, kad po pietų jos bus svarstomos ir Seimo plenariniame posėdyje – šis klausimas iš darbotvarkės neišbrauktas.

Komitetas, trečiadienį svarstydamas parlamentarų pataisas, pritarė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos siūlymui nustatyti, kad kai abejojama dėl darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos būtų aiškinamos darbuotojų naudai.

Komitetas sutiko, kad nutraukiant darbo sutartį dėl darbuotojo ligos ar neįgalumo, kai darbuotojui dėl prastovos atlyginimas nemokamas du mėnesius, kai jis sulaukia senatvės pensijos amžius, darbdavys išmokėtų darbuotojui ne vieno, o dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – vieno jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką.  

Komitetas pritarė ir pataisoms, kad vaiką (įvaikį) iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų auginantiems darbuotojams apie darbo sutarties nutraukimą reikės pranešti prieš tris, o ne prieš vieną mėnesį. Jei tokie darbuotojai dirba trumpiau nei vienerius metus, apie sutarties nutraukimą reikės pranešti prie šešias savaites (dabar 2 savaitės).

Taip pat komitetas sutiko, kad į Darbo kodeksą būtų įrašyta ir dabar galiojanti nuostata, kad švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda, išskyrus sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.

Komitetas dar turi apsispręsti dėl nenustatytos apimties darbo sutarčių. Siūloma jas leisti sudaryti tik su apdraustaisiais valstybiniu socialiniu draudimu asmenimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.