Lietuvoje

2016.10.12 10:36

L. Kojala: klausimas, ar formuojant koaliciją pavyks suderinti asmenines ambicijas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.10.12 10:36

Artėjant antrajam Seimo rinkimų turui, politologai atkreipia dėmesį, kad dvi lyderiaujančios partijos jame turi beveik tiek pat pirmaujančių kandidatų, ir tai yra didelis pranašumas, tik klausimas – kaip jos sugebės mobilizuoti savo elektoratą. Taip pat kyla diskusijų, kiek reali yra „valstiečių“ ir konservatorių sąjunga ir kaip partijoms pavyks suderinti lyderių pozicijas.

Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala pažymi, kad antrajame ture paprastai balsuoja mažiau rinkėjų (2012 m. atėjo tik apie 30 proc., nors pirmajame buvo per 52 proc.), tad pagrindinė užduotis lyderiaujantiems konservatoriams ir „valstiečiams“ – mobilizuoti savą rinkėją, kad jis suvoktų antrojo turo svarbą. Anot L. Kojalos, „valstiečių“ elektoratas yra pakankamai naujas ir trapus, tad nuspėti jį – sudėtinga.

Anot politologo, kalbant apie valdančiąją koaliciją, realiausias variantas – „valstiečių“ ir konservatorių sąjunga. Pagrindinis klausimas šiuo atveju – ar pavyks suderinti asmenines ambicijas ir tam tikrų lyderių pozicijas.

„Tai yra ne ką mažiau reikšminga derybose. Bet kai kalbama apie koalicijų formavimą, neretai tos ambicijos nustumiamos į šalį“, – pastebi Rytų Europos studijų centro vadovas.

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt