Lietuvoje

2021.10.01 18:45

LRT FAKTAI. Vilniečių fantaziją įaudrino medicinos įrangos ekspozicija – paskleidė gandą, kad COVID-19 pacientai jau nebetelpa ligoninėse

Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.10.01 18:45

Žirmūnų bendruomenės feisbuko grupėje šią savaitę atsirado nuotrauka, kelianti klausimą, kodėl Šiaurės miestelyje esančiame pastate staiga atsirado ligoninės lovų.

„Gal kas nors žino, kas čia bus, nes atrodo klaikiai <...> Čia ruošiasi COVID-19 pandemijai“, – paskelbė žinute pasidalijusi moteris.

Nurodytoje vietoje veikia prekybos centras, vienose patalpose, į kurias įėjimo iš gatvės nėra, išties matyti net keli kambariai, pilni lovų ir kitos medicininės įrangos. Prekybos centre J. Lukšio gatvėje veikia ir banko skyrius, kitos parduotuvės.

LRT.lt susisiekus su pastatą valdančios įmonės „Ogmios grupė“ marketingo vadovu Edgaru Valicku, jį nustebino ir prajuokino socialiniuose tinkluose plintančios interpretacijos.

Jis pajuokavo, kad įmonė tikrai nebegali toleruoti COVID-19 statistikos Lietuvoje ir norėtų imtis priemonių, tačiau pateikė ir paaiškinimą, kas išties matoma patalpose.

„Matoma ortopedinė technika. Atsidarys specializuota parduotuvė, prekiaujanti ortopedine technika, lovomis nuo pragulų – tai bus jos prekybos salė“, – aiškino prekybos centro atstovas.

Vilniaus miesto savivaldybė LRT.lt informavo, kad apie papildomas lovas ne ligoninėse šiuo metu nėra svarstoma. Pavyzdžiui, prieš metus buvo kalbama, ar parodų centras „Litexpo“ prireikus galėtų būti perorganizuotas į ligoninę, tačiau šiandien situacija kitokia, pabrėžė savivaldybės atstovai, daug vilniečių pasiskiepiję.

„Vilniaus miesto klinikinė ligoninė šiuo metu pasirengusi priimti 110 COVID-19 sergančių pacientų. Iš 110 COVID-19 sergantiems pacientiems skirtų lovų užimtos 92. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos užimtos visos, 6 iš 6.

<...> Ligoninėje turime galimybę didinti COVID-19 sergantiems pacientams skirtų lovų skaičių“, – sakė Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Savivaldybės atstovai pažymėjo, kad miesto ligoninėje įdiegta technika, leidžianti kiekvieną ligoninės lovą paversti tinkama COVID-19 pacientams.

„Tačiau viena problema nesikeičia – kartu su lovomis turi būti parengtas ir medicinos personalas, kurį surinkti sudėtinga“, – komentavo V. Turauskytė.

Vilniečiams nerimą sukėlusios patalpos nėra skirtos COVID-19 gydymui – tai naujai atidaromos medicinos prekių parduotuvės ekspozicija, LRT.lt patvirtino prekybos centro atstovai.

Kaip atsiranda netikros naujienos? LRT FAKTAI dekonstruoja klaidinančią informaciją ir aiškinasi, kodėl ji pasiekė jūsų ekranus. Pastebėjote melagingą žinutę? Rašykite: lrtfaktai@lrt.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt