Lietuvoje

2016.10.11 20:21

G. Landsbergis: jokios koalicijos su socialdemokratais

15min.lt 2016.10.11 20:21

Nors esama pasvarstymų, kad po antrojo rinkimų turo galima konservatorių ir socialdemokratų koalicija, Gabrielius Landsbergis teigia tam nematantis jokių galimybių.

Į kalbas apie konservatorių ir socialdemokratų koaliciją leidosi ir vienas realiausių naujos valdžios formuotojų – valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis. Konservatorių pirmininkas atsako, atmesdamas bet kokią bendradarbiavimo su socdemais galimybę.

„Rinkėjai kaip niekada aiškiai pasakė, kad nori permainų. Permainų – tai ne socialdemokratų, ne tvarkiečių, tikrai ne Darbo partijos. Permainų – tai skaidrumo, vakarietiškumo, kompetencijos. Aiškų planą, ką darys, turinčių profesionalių žmonių. Aš nematau galimybių dirbti Vyriausybėje su socialdemokratais tokiais, kokie jie yra šiandien. Su Vijūnėlėm, auksiniais šaukštais ir t.t.“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė G. Landsbergis.

Tiesa, vieną variantą jis mato. Jeigu prie Lietuvos socialdemokratų vairo stotų „Palucko anūkas“ – Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

„Jei socialdemokratus ištiktų atsinaujinimas (pvz. vadovauti imtų Palucko anūkas), tai teorinės galimybės gal ir atsirastų. Bet tuo kol kas sunku patikėti. Kita vertus. Jeigu kitos partijos, patekusios į Seimą, norėtų kalbėtis su šiandieniniais socdemais ir svarstyti apie galimas koalicijas – nestosiu skersai kelio, į kompaniją nesiprašysiu“, – teigia G. Landsbergis.

Primename, jog po pirmo rinkimų turo pergalę švenčia konservatoriai, jau iškovoję 20 mandatų. Valstiečiai-žalieji kišenėje turi 19, socialdemokratai – 13. Kėdes Seime galutinai paskirstys kitą sekmadienį vyksiantis antrasis rinkimų turas vienmandatėse apygardose.