Lietuvoje

2016.10.11 17:53

G. Landsbergis: antrajame ture individualiais atvejais remsime liberalus

ELTA2016.10.11 17:53

Antrajame Seimo rinkimų ture Tėvynės sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) individualiais atvejais ketina remti Liberalų sąjūdžio ar kitų partijų kandidatus, konservatoriai taip pat patys ketina ieškoti paramos iš kitų partijų kandidatų, kurie vienmandatėse rinkimų apygardose nepateko į Seimą.

„Mūsų kandidatai gali ieškoti paramos iš kitų partijų vienmandatininkų, kurie nepateko į antrąjį turą. Individualiais atvejais remsime liberalus, formalaus susitarimo nėra, mes kalbame apie individualias paramas vienu ar kitu atveju“, – antradienį po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, posėdyje buvo aptarti pirmojo Seimo rinkimų turo rezultatai. „Pagrindinė žinia, kad rinkimai nesibaigė, ypatingai svarbus yra antrasis rinkimų turas, negalime nuvertinti jo reikšmės. Iš tikrųjų reikalinga labai stipri vidinė mobilizacija ir tolesnis darbas dėl antrojo rinkimų turo“, – sakė politikas.

Pasak jo, apie galimas koalicijas nebuvo kalbama, nes „yra principinė nuostata: mes turime sulaukti antrojo turo rezultatų, čia yra svarbiausias dalykas“.

G. Landsbergio teigimu, sudaryti derybinę grupę konservatoriai nėra numatę. „Mes nesame numatę tokio klausimo, kad reikalinga derybinė grupė. Kai bus reikalinga, tai bus mano sprendimu žmonės, kurie dalyvaus derybose“, – sakė TS-LKD lyderis.

Jis tikisi, kad naujame Seime konservatoriai turės apie 40–45 mandatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.