Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.11 15:24

Skandalais dėl NT pardavimų pagarsėjusios „Start Vilnius“ neliks

Vilniaus savivaldybė planuoja reorganizuoti ir tokiu būdu panaikinti jai priklausančią bendrovę „Start Vilnius“. Ši bendrovė pristatoma kaip sostinės nekilnojamojo turto vystymo, palankios investicinės aplinkos kūrimo, investicijų pritraukimo ir inovacijų bei aukštųjų technologijų verslo plėtros įmonė, tačiau pastaruoju metu dažniau garsėjo dėl įtartinų nekilnojamojo turto pardavimų.

Vilniaus tarybai pateiktame projekte rašoma, kad jeigu politikai pritars, „Start Vilnius“ bus reorganizuota „prijungiant uždarąją akcinę bendrovę „Start Vilnius“, kuri pasibaigia, prie tęsiančios veiklą uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija“. Politikai siūlymą ketina svarstyti artimiausiame tarybos posėdyje.

Spręs finansines problemas

Vilniaus savivaldybės administracijos Investicinių projektų valdymo skyriaus pateiktame aiškinamajame rašte teigiama, kad tokiu būdu bus išspręstos „Start Vilnius“ susikaupusios finansinės problemos ir optimizuotas įmonės įstatinio kapitalo naudojimas.

„Tarybai patvirtinus siūlomą sprendimo projektą, neigiamų pasekmių nenumatoma“, – teigiama rašte.

Papildomų lėšų iš biudžeto reorganizacijai neprireiks, po jos savivaldybė nebeturės nuostolių, o savivaldybės biudžeto lėšos bus naudojamos efektyviai. Išsamiau sužinoti, kodėl ši reorganizacija buvo sumanyta ir kaip ji atrodys, Vilniaus miesto savivaldybėje nepavyko. Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė pasiryžusi ką nors komentuoti tik tuomet, kai sprendimas bus priimtas.

Valdė „Air Lituanica“

Ši bendrovė prieš daugiau nei 15 metų buvo įkurta kaip UAB „Šiaurės miestelis“, kuri pradėjo buvusio karinio miestelio vystymą ir pavertimą gyvenamuoju rajonu. Taip išdygo Šiaurės miestelis. 100 proc. Vilniaus savivaldybei priklausanti bendrovė buvo žinoma kaip „Air Lituanica“ valdytoja.

„Start Vilnius“ 2012 metais perėmė ir Liepkalnio slidinėjimo trasos infrastruktūrą, kurią ketinama paversti visus metus veikiančiu Liepkalnio sporto ir sveikatingumo centru „Vilnius Beacon“ („Vilniaus švyturys“). Tačiau pastaraisiais metais ši savivaldybės įmonė labiau garsėjo skandalais dėl įtartinų nekilnojamojo turto pardavimų. Po 15min tyrimo teko trauktis ne vienerius metus bendrovę valdžiusiems direktoriui Simui Ramučiui Petrikiui ir jo pavaduotojui Rimantui Jurkšui.

Su pastaruoju tiesiogiai susiję verslai užvaldė ne vieną „Start Vilnius“ kontroliuotą statinį ant valstybinės žemės, taip įgydami pirmumo teisę į puikius sklypus Vilniuje.

Turi daug sklypų ir pastatų

UAB „Start Vilnius“ priklauso daug nekilnojamojo turto Vilniaus mieste. Neretai tai – apleisti, menkaverčiai statiniai. Tačiau jų stovėjimo vietas būna kur kas vertingesnė už pačius pastatus. Tačiau į viešumą jau yra iškilęs ne vienas skandalas, kai įsigiję tokius objektus aukcione verslininkai vėliau juose planuoja prabangius projektus.

Dar vienas pavyzdys – M. Daukšos gatvėje parduoti keli sandėliukai. 15min turimais duomenimis, verslininkui Mangirdui Liekiui priklausanti mažoji bendrija „Emtronika“ pernai kovą juos iš „Start Vilnius“ įsigijo už maždaug 15 tūkst. eurų, nors sandėliukais naudojosi vietos gyventojai. Praėjus mėnesiui po šio sandorio bendrovė tapo žemės M. Daukšos gatvėje šeimininke ir planuoja čia statyti daugiabutį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi