Lietuvoje

2016.10.11 14:55

Ne visi į Seimą neišrinkti politikai žino, ką veiks po kadencijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.11 14:55

Po rinkimų jau aišku, kad vilčių patekti į seimą nebeturi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, jos pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Artūras Paulauskas, taip pat kiti ir po kelias kadencijas Seime dirbę parlamentarai.

Kai kurie teigia dar svarstantys, ką veiks, kiti sako grįšiantys prie ankstesnių darbų. Seimo narių išeitinėms išmokoms numatyta skirti apie milijoną 400 tūkst. eurų, o Seimo narių padėjėjams – apie 500 tūkst. eurų.

Pasak Seimo kanclerės, paprastai po rinkimų pasikeičia maždaug pusė Seimo narių. Kanclerės teigimu, per paskutines dvi kadencijas nė vienas parlamentaras nėra atsisakęs išeitinės.

„Kiekvienas parlamentaras gaus išmoką, kuri priklausys nuo buvimo Seime laiko. Minimali išmoka gali būti už du mėnesius, o maksimali – šeši mėnesiai“, – teigė Seimo kanclerė Daiva Raudonienė.

Vidutiniškai minimali dviejų mėnesių išmoka siekia apie penkis tūkstančius eurų. Seimo nario mažiausias atlyginimas yra pustrečio tūkstančio eurų be jokių priedų, o, pavyzdžiui, komiteto vadovas gauna per 2800 eurų neatskaičius mokesčių.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, paklausta, ar imsis verslo, sakė neatmetanti tokios galimybės, kaip ir grįžimo į audito sritį.

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Paulauskas turbūt grįš prie advokatavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.