Lietuvoje

2016.10.11 12:58

A. Butkevičius: po antrojo rinkimų turo bus galima kalbėtis dėl koalicijų

BNS2016.10.11 12:58

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius teigia dažnai bendraująs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderiu Sauliu Skverneliu, tačiau realios kalbos apie galimą koaliciją vyks tik po antrojo Seimo rinkimų turo.

A. Butkevičius teigė pirmadienį susitikęs su S. Skverneliu, bet jokios derybos esą nevyksta.

„Su S. Skverneliu turėjau susitikimą, mes dažnai su juo susitinkame. Reikia suprasti, kad jis buvęs mano ministras. Puikiai atsimename, kad kai kurių valstybės vadovų buvo noras jį atleisti, bet aš jį išsaugojau vidaus reikalų ministro poste. Aišku, jokių politinių klausimų nesprendėme. Tikimės, kad po antrojo rinkimų turo bus galima kalbėtis“, – antradienį Seime žurnalistams sakė vyriausybės vadovas.

Premjeras kalba apie praėjusių metų lapkričio istoriją, kai S. Skvernelis paskelbė atsistatydinantis iš vidaus reikalų ministro pareigų po to, kai jis ir policijos vadovybė sulaukė daug kritikos dėl įvykusio incidento, kai vilnietis Igoris Molotkovas pagrobė iš policininkų automatą ir su juo buvo pasprukęs kelioms valandoms.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė tuomet sakė nesulaukusi S. Skvernelio paaiškinimų apie tą dieną įvykusį incidentą, o prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, jog buvęs ministras „demonstruoja žemą politinį lygį“ ir „nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

Visgi premjero įkalbėtas S. Skvernelis liko dirbti vidaus reikalų ministru. Tačiau jau po kelių mėnesių ministras pirmininkas A. Butkevičius po „Tvarkos ir teisingumo“ raginimų pats inicijavo S. Skvernelio atsistatydinimą, kai šis paskelbė apie kandidatavimą į Seimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Paklaustas, ar realu, kad LSDP būtų kitoje valdančiojoje koalicijoje, A. Butkevičius teigė, kad dar anksti apie tai kalbėti.

„Negalėčiau šiandien atsakyti į šitą klausimą, bet manau, politikų yra vienas iš pagrindinių tikslų siekti, kad jis būtų valdančiojoje daugumoje, ir parodyti savo kompetenciją valdant valstybę“, – sakė socialdemokratų lyderis.

Socialdemokratai vienos partijos kandidatų per antrą turą nerems

LSDP skyriai savarankiškai spręs, kurį kandidatą paremti per antrąjį Seimo rinkimų turą tose apygardose, kur nėra socialdemokratų kandidatų.

„Mes spręsime palaikymo klausimus individualiai. Suteikta teisė kiekvienam partijos skyriui priimti sprendimus, kurį kandidatą turime palaikyti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė LSDP pirmininkas A. Butkevičius.

„Bendro partijos sprendimo nebus, nes yra įvairių situacijų, kur mūsų žmonės antrajame ture yra išėję su konservatoriais, su valstiečiais“, – pridūrė jis.

Antrajame ture dėl Seimo nario mandato varžysis 21 socialdemokratų kandidatas.

Į antrąjį turą taip pat pateko 42 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai, 40 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 12 – Liberalų sąjūdžio, penki – Darbo partijos ir penki save išsikėlę, keturi – partijos „Tvarka ir teisingumas“, po du – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), po vieną – Lietuvos žaliųjų partijos, „Lietuvos sąrašo“ bei Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos.

Trijose apygardose Seimo nariai išrinkti jau per pirmąjį turą.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 23 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.