Lietuvoje

2016.10.11 15:38

STT sulaikytas bankroto administratorius siejamas su TS-LKD

BNS2016.10.11 15:38

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė sulaikiusi kyšininkavimu įtariamus Vilniuje dirbantį bankroto administratorių, advokatą ir kitą nusikaltimą padėjusį įvykdyti asmenį. BNS žiniomis, bankroto administratorius yra Linas Lobeckis, konservatorių deleguotas Karoliniškių apygardos L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininkas Seimo rinkimuose.

L. Lobeckis yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, BNS patvirtino partijos atsakingoji sekretorė Monika Navickienė.

„Taip, jis mūsų duomenų bazėje yra įrašytas“, – sakė M. Navickienė.

Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis antradienį po konservatorių prezidiumo posėdžio sakė apie šį atvejį dar nežinantis, bet bendra norma – visas situacijas svarsto Priežiūros komitetas.

„Reiktų daugiau informacijos, nesu susipažinęs su konkrečiu atveju, bet jei tai susiję su partija, yra procedūra, kreipiamasi į Priežiūros komitetą, ir priimami sprendimai, gali būti ar suspenduojama narystė, ar šalinama iš partijos“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Jo manymu, L. Lobeckis turėtų būti pašalintas iš partijos arba jo narystė turi būti sustabdyta.

„Žmonės, kurie meta šešėlį ant partijos, neturėtų būti partijos nariai, arba bent jau jų narystė turi būti sustabdyta“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė BNS teigė, kad įstatymas nenumato galimybių nušalinti teisėsaugos įtarimų sulaukusių apylinkių komisijų narių iš pareigų. Pasak jos, tai būtų įmanoma padaryti tik tuo atveju, jeigu įtarimai būtų susiję su rinkimais.

L. Matjošaitytė sakė, kad jei teismas nuspręstų suimti L. Lobeckį arba jam pačiam atsistatydinus, pareigas perimtų L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininko pavaduotoja. Ja šiuo metu dirba socialdemokratų deleguota Jūra Černiauskienė.

Įmonės „Verslo administravimo ir teisės paslaugų biuras“ vadovas L. Lobeckis taip pat dirbo rinkimų komisijose per 2014 metų prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

Tyrimas atliekamas turint įtarimų, kad veikdami kartu, kaip skelbia STT, bankroto administratorius L. L. ir advokatas A. Š. reikalavo iš bankrutuojančios įmonės buvusio direktoriaus 15 tūkst. eurų kyšio už teisminio proceso sustabdymą ir dalį reikalauto kyšio priėmė.

Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT teigia, kad tyrimas atliekamas neįvardijamam asmeniui suteikus reikšmingos informacijos.

Apie korupcijos atvejus Specialiųjų tyrimų tarnybai pranešama vis dažniau. 2014 metais STT sulaukė daugiau nei 1300, o 2015 metais – daugiau nei 1500 asmenų pranešimų. Prognozuojama, kad šiais metais pranešusių apie korupciją asmenų skaičius pasieks 1800. Remiantis asmenų suteikta informacija pradedamas kas trečias ikiteisminis tyrimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.