Lietuvoje

2021.09.30 15:00

EŽTT nusprendė nebepratęsti laikinųjų apsaugos priemonių penkių afganistaniečių atžvilgiu

ELTA2021.09.30 15:00

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT), atsižvelgęs į Lietuvos Vyriausybės kreipimąsi, priėmė sprendimą nebetęsti laikinųjų apsaugos priemonių taikytų penkių prieglobsčio Lietuvoje prašančių afganistaniečių atžvilgiu.

Apie šį sprendimą EŽTT Vyriausybę informavo trečiadienio vakarą. EŽTT sprendimas netęsti priemonių buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad užsieniečiai yra Lietuvos teritorijoje nuo rugsėjo 14 d. ir Lietuvos Vyriausybė užtikrino EŽTT, kad pareiškėjai nebus išsiųsti iš Lietuvos, kol nagrinėjami jų prieglobsčio prašymai. EŽTT taip pat pažymėjo, kad esant poreikiui pareiškėjai turi teisę pakartotinai kreiptis į EŽTT dėl laikinųjų apsaugos priemonių nustatymo.

EŽTT, vadovaudamasis EŽTT reglamento 47 taisyklės 4 punktu, nusprendė neskelbti viešai užsieniečių tapatybės ir taikyti anonimiškumą šioje byloje.

Dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo EŽTT priima atskirą procesinį sprendimą, kuris neturi poveikio bet kokiems vėlesniems EŽTT sprendimams dėl peticijos priimtinumo ir esmės. Laikinosios apsaugos priemonės taikomos išimtiniais atvejais ir tik tada, jei Teismas mano, kad pareiškėjui kyla realus pavojus, kad bus padaryta svarbi, nepataisoma žala, jei ta priemonė nebus pritaikyta.

Primename, kad šių metų rugsėjo 7 d. raštu penkių užsieniečių, prisistatančių Afganistano piliečiais, advokatė prašė EŽTT taikyti laikinąsias apsaugos priemones, nes, pasak jos, buvo reali rizika, kad Lietuvos valdžios institucijos nepriims pareiškėjų prašymų suteikti prieglobstį ir jie bus priverstinai grąžinti į Baltarusiją ir iš Baltarusijos į Afganistaną, kur jiems gresia kankinimai ir mirtis.

Advokatės prašymu, EŽTT šių metų rugsėjo 8 d. priėmė sprendimą pagal Teismo reglamento 39 taisyklę taikyti laikinąsias apsaugos priemones pareiškėjų atžvilgiu. EŽTT Lietuvos Respublikai nurodė iki rugsėjo 29 d. neišsiųsti užsieniečių iš Lietuvos tuo atveju, jei jie jau yra Lietuvos Respublikos teritorijoje. Teismas pabrėžė, kad šios priemonės neturi būti suprantamos kaip reikalavimas įleisti užsieniečius į Lietuvos teritoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt