Lietuvoje

2021.09.30 11:13

Skvernelis apie COVID-19 situaciją Lietuvoje: tokių skaičių prie mano Vyriausybės dabar būtų nebuvę

atnaujinta 11.47
Benas Brunalas, Leonardas Marcinkevičius, ELTA2021.09.30 11:13

Ekspremjeras Saulius Skvernelis sako esantis įsitikinęs, kad prie jo vadovaujamos Vyriausybės Lietuvos epidemiologinė situacija šiuo metu būtų kur kas geresnė.

„Aš galiu drąsiai pasakyti, kad tokių skaičių dabar būtų nebuvę“, – žurnalistams Seime sakė frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas S. Skvernelis.

„Bent jau mūsų Vyriausybė vakcinų laukė kaip išsigelbėjimo – vienintelio išsigelbėjimo. Todėl tikrai būtume (galėję) žmones ne prievarta – kol dar nebuvo sąmokslų teorijų ir aktyvaus antivakserinio judėjimo – įtikinti“, – sakė S. Skvernelis, kurio vedamas Ministrų Kabinetas dar prieš metus buvo aštriai kritikuojamas, kad, į šalį ateinant antrai COVID-19 bangai, nesiimama ryžtingų priemonių.

Dabar S. Skvernelis analogišką kritiką permeta Ingridos Šimonytės Vyriausybei. Jo teigimu, Ministrų Kabinetas karantiną įvesti ir kitų priemonių imtis turėjo kur kas anksčiau.

„Mus kaltino visais būdais, kad mes vėluojame karantiną įvesti – tai seniai jį reikėjo įvesti. Manau, kad reikėjo daryti viską nuosekliai, nuo pat pavasario, kad tokių skaičių nebūtų. Dabar ar bus karantinas įvedamas, ar ne... Matau, kad bijoma tą padaryti, ieškoma kitų sprendimų, neįvedant karantino, tam tikras priemones įvesti... Pažiūrėsime, ar nuo spalio pirmos dienos įvestos papildomos priemonės – ar jos esmingai perlauš situaciją, kuri yra stipriai blogėjanti“, – teigė ekspremjeras.

Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje nutarė nuo spalio 1 dienos įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse ir Galimybių pasą turintiems asmenims.

Ministrų Kabineto sprendimu, veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse bus privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su Galimybių pasu ar be jo.

S. Skvernelis abejoja siūlymu skiepijimą skatinti finansinėmis priemonėmis: 50 eurų nepaslėps žmogaus baimių

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis abejoja, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos parlamentaro Aurelijaus Verygos siūlymas finansinėmis priemonėmis senjorus skatinti pasiskiepyti duotų norimą rezultatą.

„Nemanau, kad tai kažką labai pakeistų, nes šiuo metu jau yra susiformavęs tam tikras nusistatymas. Dabar pakeisti žmogaus nusistatymą, jeigu jis bijo skiepytis dėl to, kad jis numirs dėl kokio nors trombo, tai gavus 50 eurų jis savo tą baimę tokiu būdu kažkur paslėps arba dėl 50 eurų aukos savo įsivaizduojamą gyvybę ar sveikatą? Manau, kad tikrai ne“, – ketvirtadienį Seime atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, teigė S. Skvernelis.

Ekspremjero vertinimu, tokie „valstiečių“ siūlymai kaip tik gali paskatinti dalį žmonių neskubėti vakcinuotis, taip laukiant galimybės kartu gauti finansinę išmoką.

„Manau, kad dalis pasinaudos tiesiog ir palauks išgirdę tokią žinią, kad gal kažką dar duos už tai. Bet nemanau, kad šioje vietoje finansinė paskata būtų esminė tiems žmonėms, kurie abejoja“, – mano S. Skvernelis.

ELTA primena, kad LVŽS šešėlinė Vyriausybė rugpjūčio viduryje pateikė siūlymą skirti vienkartines išmokas vyresnio amžiaus žmonėms, kurie pagal gydytojų rekomendacijas pasiskiepys nuo COVID-19.

Pagal įstatymo projektą, teisę į vienkartinę išmoką, kurios dydis – 100 eurų, 65 metų ir vyresni asmenys įgyja tuomet, jei jie po 2021 metų rugpjūčio 16 dienos pasiskiepija pagal visą vakcinacijos schemą viena iš Europos Sąjungoje registruotų vakcinų nuo COVID-19.

Nepritaria „valstiečių“ siūlymui ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą

Ekspremjeras Saulius Skvernelis nepritaria buvusių kolegų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje pasiūlymui nuo 6 mėnesių iki metų ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą.

„Aš manau, kad šešių mėnesių terminas yra pakankamas, kad būtų atliktos teisinės procedūros, kurios yra numatytos. Jų įkalinimo pratęsimas iki dvylikos mėnesių nieko nekeis“, – Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.
„Sprendimai negali tęstis be galo. Puikiai žinome, kad tai iš tiesų kertasi su tarptautine teise ir nesinorėtų turėti nei ieškinių, nei problemų, nei reputacinių problemų valstybei, todėl 6 mėnesiai, jeigu tu aktyviai dirbi, nagrinėji prašymus ir priimi sprendimus, yra pakankamas laikotarpis. Laikyti juos beveik „kalėjime“ dar ilgiau, nemanau, kad teisingas ir išmintingas sprendimas. Mūsų frakcija to nepalaikys“, – teigė S. Skvernelis.

Teikdami nelegalių migrantų sulaikymo laiką keičiantį įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektą „valstiečiai“ tikisi, kad ilgesnis sulaikymo terminas padidintų valstybės galimybes surasti reikiamą informaciją apie atvykusius nelegalius migrantus, sužinoti tikruosius jų atvykimo tikslus, užkirsti kelią nedemokratinių kaimyninių valstybių politinių tikslų įgyvendinimui. Šis sprendimas, Seimo „valstiečių“ nuomone, galėtų būti ir papildoma atgrasymo priemonė dar tik norintiems atvykti nelegaliems migrantams.

Anot projekto rengėjų, Lietuva neturi tapti neteisėtos migracijos tranzito keliu. Šiuo įstatymo pakeitimu norima paisyti ne tik tarptautinių įsipareigojimų, bet ir apsaugoti nacionalinius Lietuvos interesus, užtikrinti Lietuvos piliečių saugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt